RAM değişimi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan obb7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

obb7

Centipat
Anakart Foxconn H55mxv anakartımda önceden 4 GB ve 2 GB RAM vardı. 2 GB yerine 4 GB RAM taktım ama takarken tam oturtamadım galiba. Hafif koku geldi her şey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Bütün her şeyi denedim, pili çıkarıp taktım BIOS reseti için ne gerekiyorsa yaptım, olmuyor. Eski RAM'ları taktım ama ne yazık ki görüntü yok. Büyük bir olasılıkla anakart yandı. Başına gelen var mı? Başka sorun olabilir mi? Bilgisayara görüntü asla gelmiyor.

RAM üzerindeki pinlerde karartı veya duman izi var mı?

Ekran kartını çıkartıp, eski kullandığın RAM'lerini monte ederek onboard ekran kartını kullanmayı denedin mi?

RAM üzerindeki pinlerde karartı veya duman izi var mı?

Ekran kartını çıkartıp, eski kullandığın RAM'lerini monte ederek onboard ekran kartını kullanmayı denedin mi?

RAM uyumsuzlugu veya slotun bozuk olabilir.

Herhangi bir karartı, duman izi yok ama dediğim gibi başta hafif bir koku oldu tam oturtamadım galiba.
Eski RAM’leri tekrar taktım onboard denedim olmadı ne yazık ki.
Eski çalışan RAM’leri taktım yine ekran gelmedi tamire götürdüm haber bekliyorum eğer anakart yandıysa 2. el anakart, işlemci satılan yerlerden 700 TL civarı ikisi bir arada olanlardan alsam verim alır mıyım önerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı