İşlemci soğutucu tavsiyeleri

jamesclean

Centipat
AMD ve NVIDIA'nın 1-2 ay içinde çıkaracağı ürünleri de değerlendirip ona göre karar vereceğim. Bu arada bu ay sonu Power supply olarak Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold Sertifikalı RGB Ledli Full Moduler Power Supply - Rampage i alacağım.) Ki sistemim %95 oyun performanlı olacak.
Sizlerden ricam ilerde yapacağım yükseltmeler, overclock v. B işlemler için dahi beni üzmeyecek uzun soluklu işlemci soğutucu önerileriniz. Kule tipi ya da sıvı soğutma fark etmez. Önemli olan ileriye yönelik de beni üzmemesi. Tam bir F/P ürünü ya da ürünleri tavsiye etmenizi rica ediyorum. Max. 1000 TL'yi geçmeyecek olursa ve kasama da sığacak şekilde önerilerini bekliyor. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir sistemi attığınız güç kaynağına emanet etmeyi düşünmüyorsunuz değil mi? Güç kaynağını değiştirin. O markaya güvenilmez. Ekran kartınızın ne olduğu yazılı değil. Daha fazla güç isteyen bir sisteminiz varsa daha yüksek bir model alın.

Anakartınızın 8+4 güç beslemesi mevcut ve hız aşırtma yapacaksınız. Güç kaynağınızda sadece 4+4 CPU pin var. O yüzden o güç kaynağı sisteminizi beslemez.

Yazımı düzenlerken farkında olmadan ilk cümleyi silmişim afedersiniz. Ekran kartı, güç kaynağı ve işlemci soğutucu eksiğim kaldı. Ekran kartını 1-2 ay içinde AMD ve NVIDIA nın çıkaracağını duyduğum modelleri ve ücretlerinide baz alarak bir karar verip (e tabi bütçede işin içinde ), öyle satın alacağım.
Ama e.kartını en son alacağım...
Şu an alacaklarım Psu ve işlemci soğutucu, ki bu ikisi konusunda açıkçası hem beni üzmeyecek, hem de fiyatları beni çok sarsmayacak ürünler tercihim olacak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı