İşlemci Soğutucusu Çalışmıyor (Masaüstü)

İlhan Çoban

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar masaüstü bilgisayarımın stok soğutucusu bozulduğu için stok soğutucu ayarında bir soğutucu aldım. (Bu soğutucu)
Önceden hiçbir soğutucu yokken bilgisayar açılıyor ve aşırı sıcaktan dolayı kapanıyordu. (1-2dk sonra)
Gelir gelmez bilgisayara taktım. Yan kapağı açık bir şekilde bilgisayarı çalıştırdım. Soğutucuda tık yok.

Neyse açıldı pc kapanmadı. Baya bi oynadım. Prime95 testi felan yaptım. Sıcaklığa baktığımda en fazla 72 Derece oluyordu ve hemen anında düşüyordu ama soğutucu çalışmıyor. Üzerinde bulunan mavi led yanmıyor. Fan dönmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

O zaman soğutucu bozuk iade ediniz.

Ama önceden soğutucu yokken bilgisayar 90-95 derece geliyordu hemen kapanıyordu. Hiç ısı düşüşü olmuyordu.
Şimdi soğutucu yok gibi yani çalışmıyor sadece işlemcinin üzerinde duruyor. Birtek fark termal macun sürülü.

Tahmine göre bozuk olsaydı hemen önceki gibi pc kapanırdı veya 5-10 dk sonra kapanırdı. Şuan bilgisayar 4 saatir açık. Hiç kapanmadı. Sıkıntı yok gibi gözüküyor. İşlemci sıcaklığıda 40-45derece arası. Yükselmiyor.

İşlemcinin üzerine soğtucu ızgara temas ediyor. Bir nevi pasif soğutma gibi çalışıyor ama işlemciye şu an pek faydalı değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı