İşlemci Soğutucusu Yönü Önemli mi?

AndJustice.4All

Decapat
Dostlar bende XEON E5450 işlemci var ve bu işlemci çok ısınıyordu ve soğutucu almaya karar verdim. Sonra Aliexpress'ten bir soğutucu sipariş ettim ve soğutucu 12 günün sonunda geldi, ama soğutucuyu takamadım 775 pin anakart olduğu için direkt takılmıyor. Yanında gelen aparatlarla beraber takılıyormuş. Her neyse ben anakarta yuvarlak tutacağı yerleştirdim ve takmaya çalıştım ama ilk tecrübem olduğu için takamadım. Biraz daha bastırsam anakart kırılır diye, elimde kalır diye korktum. Sonra bilgisayarcıya götürdüm ama yukarıya doğru taktı soğutucuyu, sizce doğru mu takmış?

NOT: Stok fan varken 80-85 dereceydi işlemcim, bu soğutucu ile en fazla 70'e cıkıyor

38707784_462722997576629_8007922972423618560_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yan takılamıyorsa, fanı aşağıya alın ve fan yukarıya doğru üflesin. Fan bu şekilde kalacaksa, yönünü yine değiştirin. Şu an ters duruyor.

Fotoğrafta fan ters yöne üflüyor havanın dışarı doğru üflenmesi lazım. Kasanın üst tarafında fan ızgarası ya da fan varsa o yöne çevirebilirsiniz. Ya da uyuyorsa egzoz fana doğruda çevirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı