Çözüldü İşlemci stres testinde sıfırla bölme hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

124629

Kilopat
Test başlar başlamaz hata verip kendini durduruyor.

Edit: Donanım bilgisi paylaşmayı unutmuşum özür diliyorum.

İşlemci: Intel i7-7700HQ 2.80 GHz
RAM: 16 GB DDR4 2400 MHz

Ayarlar bu şekilde:
settings.PNG

Program bu hatayı veriyor:
crash.PNG

Hata raporu da bu şekilde:
crashreport.PNG

Tehlikeli bir durum mudur? Ne yapmam lazım? Prime95 ile de test ettim onda da hata aldım. Orda aldığım hatayı da paylaşıyorum:

prime95 report.PNG

Son düzenleme:
Çözüm
Hem OCCT hem de prime95' le hata almam tesadüf mü hocam?
İşlemciyi tamamen zorlamak için döngü içinde matematiksel işlemler yaptığı bariz belli. Herhangi bir sayıyı 0'a bölmenin de algoritma hatası olduğunu söylemek zor olmayacaktır. Tesadüf olması akla ve mantığa daha uygun geliyor. Zira bölmenin 0 olmasını sağlayacak sistemden sisteme değişken bir algoritma yazmak hem saçma hem de tutarsız olur.
Hem OCCT hem de prime95' le hata almam tesadüf mü hocam?
İşlemciyi tamamen zorlamak için döngü içinde matematiksel işlemler yaptığı bariz belli. Herhangi bir sayıyı 0'a bölmenin de algoritma hatası olduğunu söylemek zor olmayacaktır. Tesadüf olması akla ve mantığa daha uygun geliyor. Zira bölmenin 0 olmasını sağlayacak sistemden sisteme değişken bir algoritma yazmak hem saçma hem de tutarsız olur.

Çözüm
OCCT 6.2.0 sürümünü kurunca sorunsuz bir şekilde tamamladım testi. Yeni sürümlerde sıkıntı varmış problem çözüldü. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı