İşlemci termal macunu değişimi için anakart sökülmeli mi ?

ercanglum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Msi Afterburner'den baktım 79 derece işlemci sıcaklığı bana fazla geldi termal macunu değiştiricem. İşlemci fanını takmak için anakartın arkasından birşey sökmek yada takmak gerekiyor mu? Ve düzgün beni uzun götürecek bir termal macun önerirmisiniz vatandan olursa sevinirim .

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla ana kartı sökmene gerek yok fanı açıp termal macunu yerli miktarda sürüyorsun. youtubede araştırırsan nasıl yapıldığını gösteriyorlar. Fanların tozlanmış ise kırmadan temizle. Bu arada benim bilgisayar bile oyun açmadan 59 dereceyi buluyor yaz aylarında ısı artıyor fazladan fan takmada yarar var.

Terman macun değiştirirken işlemcinin biraz sıcak olmasına dikkat et, macunu temizlerkende yumusak bi bezle alkollü bişeylerle temizle, termal macun eskidiği zaman katılaşıyor, çıkarırken anakartı de beraberinde alma. İşlemcin biraz sıcak olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı