İşlemci testi için program önerisi

Emrededikya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarımla Forza Horizon 5 BF1 RDR 2 oyunlarını oynamak istediğimde aniden kapanıp kasanın fanları ve gücü kesilmiyor. Sadece ekranlar ve klavye fare gidiyor kapatıp açmam gerekiyor, sorun RAM'dir diye RAM'i değiştirdim. Hala devam etmekte, sorun işlemci mi diye düşünüyorum sadece bilgi amaçlı sormak istiyorum. Ekran kartı demeyin :)
ASUS Prime BM450M-K anakart.
ASUS RTX 2060 Dual OC versiyon 6 GB.
Corsair 16 GB 3200 RAM.
AMD Ryzen 5 2600X.
600 watt güç kaynağı zigmatek.
Sıvı soğutma var işlemciyi OC de yapmasam gene aynı sorun. Yaptığımda Ryzen Master'da 3. çekirdekte bir üçgen kırmızı işaret veriyordu, o yüzden işlemciden şüpheleniyorum.

PSU da sıkıntı yapabiliyor. İşlemci için Prime95 de kullanabilirsiniz. PSU içinse OCCT kullanabilirsiniz.

Yorumlarınız teşekkürler Cinebench testi aşağıda 20 dakika PSU testi yaptım kapanma olmadı acaba sorun yazılımsal olabilir mi?

Dosya Ekleri

• MULTİ.png
    MULTİ.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 67
AIDA64 yazılımındaki sistem kararlılık testinde tüm sistem bileşenlerini seçip 10 dakikalık bir test yapmayı dene. Eğer sorun güç kaynağındansa muhtemelen o testi açtığın gibi veya kısa bir sürede aynı durumu yaşayabilirsin.

AIDA64 yazılımındaki sistem kararlılık testinde tüm sistem bileşenlerini seçip 10 dakikalık bir test yapmayı dene. Eğer sorun güç kaynağındansa muhtemelen o testi açtığın gibi veya kısa bir sürede aynı durumu yaşayabilirsin.

Yorumunuz için teşekkürler yaptım sistem kapanmadı stabil şekilde çalışıyor.

Yorumunuz için teşekkürler yaptım sistem kapanmadı stabil şekilde çalışıyor.
O zaman ben güç kaynağından dolayı olduğunu sanmıyorum. Sorun başka bir yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı