Çözüldü İşlemci undervolt sonrası GHz hızı Max 1.75 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quarest

Hectopat
Arkadaşlar sistemime undervolt yaptım, ancak fark ettiğim şeye göre CPU hızım under Volt'dan sonra Max 1.75 oluyor Turbo Boost kapalıyken de açıkken de bu normal bir şey midir?

Çözüm
tikledim ve şuan 17 de ne kadar yapmalıyım?
şuanda 100 voltajda ve fırına gidip geldim 15dk yine mavi ekran yemişim daha ne kadar düşürmem gerek :|
undervoltu kaldırsakmı? bilgisayarımı açıyorum oyuna girdiğim an mavi ekran şuanda - 100 voltajda
-100 ve altı pek yararlı olmaz maalesef. -80 sorunu çözer belki. Set Multiplier seçeneğinde en yukarıya çıkartmaya çalışın. Bu da olmazsa TPL sekmesinde PP0 Current Limit'i 0 yapın deneyin. Olmazsa 80 değerini de bir deneyin.
Set Multiplier ayarını 34 olarak ayarlayın.
tikledim ve şuan 17 de ne kadar yapmalıyım?
şuanda 100 voltajda ve fırına gidip geldim 15dk yine mavi ekran yemişim daha ne kadar düşürmem gerek :|
undervoltu kaldırsakmı? bilgisayarımı açıyorum oyuna girdiğim an mavi ekran şuanda - 100 voltajda
-100 ve altı pek yararlı olmaz maalesef. -80 sorunu çözer belki. Set Multiplier seçeneğinde en yukarıya çıkartmaya çalışın. Bu da olmazsa TPL sekmesinde PP0 Current Limit'i 0 yapın deneyin. Olmazsa 80 değerini de bir deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
set multiplayer kısmını benim elle girmem gerekiyor, offset voltagedeki çubuk yok yani. ne kadar yapmam lazım?

34 girin bakalım.

Girdim, bu arada -90 voltage yaptım ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim yardımınız için.
34 girin bakalım.
bu işlemi yaptıkdan sonra işlemcim undervolttan önceki halindende çok ısınmaya başladı 😂 bu ayarı biraz düşürsem sorun çıkarmı? yada başka ne yapabilirim ısınmaması için
1627986071374.png

bu arada sistemimin fanları normaline göre daha yavaş dönüyor yani çok az ses çıkıyor nedense
büyük ihtimalle bundan kaynaklıda
buda o işlemden sonra oldu

Son düzenleme:
Girdim, bu arada -90 voltage yaptım ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim yardımınız için.

bu işlemi yaptıkdan sonra işlemcim undervolttan önceki halindende çok ısınmaya başladı 😂 bu ayarı biraz düşürsem sorun çıkarmı? yada başka ne yapabilirim ısınmaması için
Eki Görüntüle 1126779
bu arada sistemimin fanları normaline göre daha yavaş dönüyor yani çok az ses çıkıyor nedense
büyük ihtimalle bundan kaynaklıda
buda o işlemden sonra oldu
Ayarı düşürürseniz sorun çıkmaz ama 90 derece yani aslında sorun yok pek. Ana siz bilirsiniz. 32 ayarlayabilirsiniz. Performansı katlanmış olması lazım o işlem sonucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı