İşlemci Upgrade Önerisi

samzeren

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz AMD'nin yeni 3000 serisi işlemcileri çıktı ve performansları ortada. Bende de Ryzen 5 1600 var. Sizce ne zaman işlemcimi upgrade edeyim? Daha beklemeli miyim? Teşekkürler. (Düşündüğüm işlemci Ryzen 7 3700x)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI RX580 Armor OC 8GB tamamen oyun ve render.

Anakart: MSI B450M PRO-M2 AMD B450 Soket AM4
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 OC 3.6 GHz
Ekran Kartı: MSI RX580 Armor OC 8GB
RAM: 2x CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz
Bütçe de 2000TL

MSI B450M PRO-M2 AMD B450 Soket AM4
3700X için düşük bence, X570 anakart veya X470 alınması daha mantıklı eğer 3700X gibi bir işlemci alınacaksa. 3600X falan alabilirsiniz anakart değişmeyecekse.
Ekran kartınız nedir? Ve ne amaçla kullanacaksınız?
Bütçeyi ve tüm sisteminizi de belirtin lütfen.
Bütçe de 2000TL
Anakartını belirt. Yeni nesil Ryzen'ları beslemek her anakartın harcı değil.

Bütçe de 2000TL

3700X için düşük bence, X570 anakart veya X470 alınması daha mantıklı eğer 3700X gibi bir işlemci alınacaksa. 3600X falan alabilirsiniz anakart değişmeyecekse.

Çözüm

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    78,9 KB · Görüntüleme: 36
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 43
yanlış işlemciye bakmıssın diğeri 5 dolar daha ucuz bune göre vergileri de daha az olacaktır.
Diğer işlemci Amazon Prime'a özel 200 dolar, Amazon Prime'ın varsa buyur sen bak.
Bu vergi ÖTV değil ÖTV bunu karşılamıyor sonuna V gelen herşeyi yazıyorsunuz.
Doğru ÖTV yokmuş, ben alttaki maddeye gelişigüzel bakarak vardır diye düşünmüştüm.

Ama sonuç olarak dolar 7 TL olmuş mu olmamış mı? Hadi dediğin gibi olsun 5 dolar daha pahalı diye hadi 60 TL indirelim fiyatı, sonuç? Gene 1460 değil 1400 TL. Boş yere lafı çevirip yok o vergi yok bu vergi var, o değil bu laflarına girmeye gerek yok. Ben alıcıyım ve alıcı olarak cebimden çıkan paraya bakarım. 200 dolarlık bir ürün için benden 1140 tl yerine 1400 TL alınıyor. ÖTV, KDV, o, bu, şu beni bağlamaz. Adına ne dersen de.

Önemli NOT: Bu yazımdan vergi alınmasının yanlış olduğu veya buna karşı çıktığım anlaşılmasın.

(IV) sayılı listede, genel itibariyle, havyar ve havyar yerine kullanılan ürünler, kozmetik ürünleri, kürkler ve kürkten giyim eşyası, muzır neşriyat, sofra, mutfak, tuvalet, yazıhane, ev tezyinatı ve benzeri işler için bazı cam eşyalar, manikür ve pedikür takım ve aletleri, altın veya gümüş kaplama kaşık, çatal ve kaşık-çatal takımları, klimalar, ısıtıcılar, beyaz eşyalar, elektrik motorlu araçların motorunu çalıştırmaya mahsus araç pilleri, küçük ev aletleri, cep telefonu, telsiz-telefon cihazları, mikrofon, hoparlör, kulaklık, amplifikatörler, ses kayıt ve çalma cihazları, televizyon, projektör, kamera, ses ve görüntü cihazları, infrared ile çalışan uzaktan kumanda cihazı, inci ve kıymetli taşlardan mamul saat kayışları, tabancalar ve diğer ateşli silahlar ile sürgülü silahlar, kristal avizeler, bazı oyun eşyaları, hayvansal maddelerden süs eşyaları gibi mallar yer almaktadır.

Diğer işlemci Amazon Prime'a özel 200 dolar, Amazon Prime'ın varsa buyur sen bak.

Doğru ÖTV yokmuş, ben alttaki maddeye gelişigüzel bakarak vardır diye düşünmüştüm.

Ama sonuç olarak dolar 7 TL olmuş mu olmamış mı? Hadi dediğin gibi olsun 5 dolar daha pahalı diye hadi 60 TL indirelim fiyatı, sonuç? Gene 1460 değil 1400 TL. Boş yere lafı çevirip yok o vergi yok bu vergi var, o değil bu laflarına girmeye gerek yok. Ben alıcıyım ve alıcı olarak cebimden çıkan paraya bakarım. 200 dolarlık bir ürün için benden 1140 tl yerine 1400 TL alınıyor. ÖTV, KDV, o, bu, şu beni bağlamaz. Adına ne dersen de.

Önemli NOT: Bu yazımdan vergi alınmasının yanlış olduğu veya buna karşı çıktığım anlaşılmasın.
Biz neden tartışıyoruz sen haklısın aslında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı