İşlemci ve anakart değişimi sonrası format şart mı?

ali ensar.s

Decapat
Arkadaşlar PC'de hem SSD hem HDD var ve Windows 10 SSD'ye kurulu. sadece SSD'ye format atıp yeni işlemciyle anakartı taksam, sıkıntı olur mu? Bu arada anakart ve işlemci değişeceğim, format şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'de hem SSD hem HDD var ve Windows 10 SSD'ye kurulu. sadece SSD'ye format atıp yeni işlemciyle anakartı taksam, sıkıntı olur mu? Bu arada anakart ve işlemci değişeceğim, format şart mı?
Sadece işlemci değişimi olsa formata gerek yok, sadece bir Bios'u sıfırlayın derdim; ben öyle yaptım çünkü. Ama anakart değişimi sonrası format daha iyi olur, çünkü sürücüleriniz tamamen değişecek.

Önce yeni işlemciyle anakartı takın sonra format atın. Değişimden sonra format atmazsanız stabil çalışmama, yüksek sıcaklık tarzı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece SSD'deki verileri temizleyip temiz kurulum yapmanız yeterlidir.

Teşekkür ederim. O zaman tüm oyun ve fotoğraflarımı HDD'ye atıp formatlıyım. :)
Sadece işlemci değişimi olsa formata gerek yok, sadece bir BIOS'u sıfırlayın derdim; ben öyle yaptım çünkü. Ama anakart değişimi sonrası format daha iyi olur, çünkü sürücüleriniz tamamen değişecek.

Önce yeni işlemciyle anakartı takın sonra format atın. Değişimden sonra format atmazsanız stabil çalışmama, yüksek sıcaklık tarzı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece SSD'deki verileri temizleyip temiz kurulum yapmanız yeterlidir.

Fena olmaz format olsa.

Bir şey soracağım. Direk BIOS'u silsem de olur mu?
Teşekkür ederim. O zaman tüm oyun ve fotoğraflarımı HDD'ye atıp formatlıyım. :)

Bir şey soracağım. Direk BIOS'u silsem de olur mu?

Hiç format atmama gerek kalmaz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (564).png
    Ekran Görüntüsü (564).png
    34,1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Geri
Yukarı