İşlemci ve Anakart Tavsiyesi

Baha Enes Lezzet

Hectopat
Daha fazla  
CPU ve Main board alacağım. Şu an bende CPU olarak : Pentium DualCore E6500 bulunmakta. Main board olarak ise Asus'un P5G41T-M LX modeline sahibim. Aklımda ise CPU olarak : amd FX8320 8x main board olarak ise : msi970 gaming mainboard var. Bunun yanı sıra 4 GB RAM ve sapphire r7 265 ekran kartım var(bunları değişmeyi düşünmüyorum). Sizce nasıl bir performans artışı yaşarım ?

Gtx 970 f/p olarak en iyi ekran kartı. İşlemci olarak intel tercih etmenizi tavsiye ederim amd almak da ısrarcıysanız işlemci soğutucu almanız gerekecek

Düşüncen gayet mantıklı kardeşim fakat sistem ne kadar stabil çalışır orasını bilemem. Yani Şahine Ferrari motoru takar gibi olursun :) Bundan mütevellit bence en iyi seçim bir fx6300 oalbilir. Gayet güzel bir işlemci. Pek fark yok aralarında. Sistemine de gayet yakışır. Motherboard olarak msi 970a g46 anakartı sana yardımcı olacaktır. Gayet ucuz bir fiyata sistemin yüksek seviyede stabil çalışabilir diye umuyorum;)

Aynen kardeşim. Yani işlemcin boş yere çalışır. Eğer 6300 alırsan onun gibi ekran kartını güzel bi şekilde çalıştırır. Cebine de para kalır

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı