İşlemci ve Anakart Uyumluluğu

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 16B
Herkese teşekkür ederim ben mesela toplayacağım zaman vatandan alacağım orada bana uyumluluk konusunda yardımcı olurlar mı ? Yani satıcılarda uyumluluktan anlarlar mı ?

Ederler tabikide. Ayrıca uyumsuz verme şansları yok soketleri uymaz. Orda da toplatabilirsin. Onu bilmeyen insanın zaten o işyerinde işi ne ki :)

Ederler tabikide. Ayrıca uyumsuz verme şansları yok soketleri uymaz. Orda da toplatabilirsin. Onu bilmeyen insanın zaten o işyerinde işi ne ki :)
Saolun herşey için birde intel mi amd mi konusuyla ilgili yeni konu açtım ondada yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde bu intel core i5 mesela ya da amd A10 hangi çeşidini almalıyım yani bunun bir püf noktası var mı ? Mesela Recep Baltaş abimiz ekran kartının soldan ikinci rakamına bakarak 6 ve üstüyse iyidir diyor. İşlemcidede bunun gibi bir püf nokta var mı ?

Merhaba , konuyu canlandırdığım için kusura bakmayın. Arama motorları bu konuya yönlendirdi :)
AMD 8320 işlemci almayı düşünüyorum ve am3+ ana kart. Fakat pin uyumluluğu yanı sıra veri yolu hızı uyumluluğu gibi konularda sıkıntıya düştüm. Anakart ların özelliklerini incelediğimde " AMD 100 serisi işlemciler DDR3 1066MHz kadar destekleyebilir. ASUS tasarımı ile bu anakart DDR3 1333MHz kadar destekleyebilir. " bu gibi tanımları görüyorum.
1. Amd FX-8320 3.5GHz Soket AM3+ İşlemci tanımında yer alan 100 serisi işlemci grubuna mı giriyor.
2. 1066MHz e kadar destekler diyor yani 8320 nin 1600 MHz veri yolu hızı var yaklaşık 450MHz boşa gitmiş mi olacak. bu tanımda bu mantık mı çıkıyor ?

örneğin bu ana kart : Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Fiyatı

ben uygun işlemci bulamıyorum siz yardım edebilirmisiniz

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 107
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı