İşlemci ve ekran kartı fanına telefon çarptı

sistemdeneme

Hectopat
Herkese merhaba, PC'yi açarken işlemci fanından motor sesi gibi ses geliyordu. Ben de sesi kaydedip bilgisayarcı arkadaşa atmak istedim. Kasayı açıp işlemci fanına yanlışlıkla telefonun köşesini çarptım. Fan bir anda durup sonra yeniden dönmeye başladı. Ve motor sesi gibi çıkan ses bu çarpmayla yok oldu. Sonra ekran kartına bakayım derken onun fanına da elimle dokundum. O da dönmeye devam etti. Herhangi bir sorun yoktur değil mi? İkisi de normal çalışıyor şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, PC'yi açarken işlemci fanından motor sesi gibi ses geliyordu. Ben de sesi kaydedip bilgisayarcı arkadaşa atmak istedim. Kasayı açıp işlemci fanına yanlışlıkla telefonun köşesini çarptım. Fan bir anda durup sonra yeniden dönmeye başladı. Ve motor sesi gibi çıkan ses bu çarpmayla yok oldu. Sonra ekran kartına bakayım derken onun fanına da elimle dokundum. O da dönmeye devam etti. Herhangi bir sorun yoktur değil mi? İkisi de normal çalışıyor şu an.

Manyetiği anlık bozulmuştur. Bir sıkıntı olmaz, O motor sesi de fan kabloya çarptığı için geliyordur siz darbe yapınca kablo savrulmuştur.

Çok büyük bir felaket yaşamışsınız sizin adınıza cidden üzüldüm ama merak etmeyin ekran kartı kaliteliyse hiç bir şey olmaz.

O ses muhtemelen fan yatağından kaynaklıdır darbe sonrası durup yuvaya oturmuştur. Sürekli tekrarlanmadığı sürece sorun olacağını sanmam. Fan devrini kontrol edip yük altında kademeli artış gözlemliyorsanız problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı