İşlemci ve ekran kartı için termal macun önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video başında 40-50 civarı diyo fiyatlar ne kadar değişmiştir bilemem belki işine yarar.

Bence bereberinde gelen macunun dandikliğinden ziyade soket yapısı gereği soğutucu yüzeyi ile yapışıyor. Çünkü intel gibi çerçevesinde bir pencere bulunmuyor. Dikkatli çıkarmakta fayda var çünkü işlemciyi bu sebeple düşürenler var. Macun olarak ise mx4 ü tavsiye ederim.
İşlemciyi düşürmüştüm zaten hatta 2-3 kere takla atmıştı ama şansıma hepsi yüz üstüydü herhangi bir pine bir şey olmadı.

İnternet üzerinden alma şansın varsa Arctic MX-4 alman daha iyi olur.

Birkaç dakika stres testi çalıştırıp kapatabilirsin bilgisayarı. Fanı, bilgisayarı kapattıktan hemen sonra hafifçe sağa ve sola çevirerek(vidaları çıkarıp tabii :D) çıkarabilirsin.

İsterdim ama anakartım garantiye gittiği için fanla beraber kutuya koyup kaldırdım 😁.
Bence MX-4 yerine CoolerMaster nano elmas partiküllü modelini alın.

Ben kendi laptopumda MX-4 kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Az da sürsem çok da sürsem en fazla 1 hafta içerisinde termal macun kuruyor ve sıcaklıklarım 5 derece artıyor...

Bütçemi aşıyor, şu anlık 50 liram var maalesef. Ama ileride onu alırım tabii.
Alıyorum, çok teşekkür ederim.

Bence MX-4 yerine CoolerMaster nano elmas partiküllü modelini alın.

Ben kendi laptopumda MX-4 kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Az da sürsem çok da sürsem en fazla 1 hafta içerisinde termal macun kuruyor ve sıcaklıklarım 5 derece artıyor...
Bu üzerinde durulması gereken bir konu, eğer macun iki haftada kuruyorsa çok sakıncalı bir durum, size inanmak isterim ama başka kanıtlar da görmek isterim açıkçası, internette bu kuruma konusunda tartışma filan var mı?

Bu üzerinde durulması gereken bir konu, eğer macun iki haftada kuruyorsa çok sakıncalı bir durum, size inanmak isterim ama başka kanıtlar da görmek isterim açıkçası, internette bu kuruma konusunda tartışma filan var mı?
Bende inanamadım şahsen. 5 liraya aldığım termal macun bile 1-2 sene sonra hala sıvı oluyor. Marka bir macunun bu kadar kısa sürede kuruması normal değil. Büyük ihtimal arkadaşın aldığı ürün hatalı çıkmış.

Kusura bakmayın, tek bilgisayara sahip olduğum için farklı şekilde test edemiyorum, ama bir dahaki termal macun değişimim de temizlemeden önce kurumuş macunun fotoğrafını buraya atacağım...

Vallahi ben 10 liraya aldığım macunu kullanmıştım 2 sene oldu değiştirmeyeli fakat hala ne bir ısınma, ne bir problem var. Gerçi öyle ağır oyunlar yada programlar kullanmıyorum ondandır herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı