İşlemci ve ekran kartı nasıl seçilmeli?

Bütçe
15000-17500
B550M pro 2 tane M.2 SSD yuvası 128GB'a kadar DDR4 bellek desteği ve beş tane sata6/gb s portuna sahip ve PCIe 4.0 desteği var. B550M Prime ise iki tane M.2 yuvası 4 tane SATA 6 Gb/s portuna sahip.
B550M pro daha fazla genişletme yuvası ve yüksek RAM desteği var. prime'da bunlar daha azdır bunlar sadece özellikleri işlevleri konusunda @Merdo34 yardım eder.

B550M Pro 2 tane M.2 SSD yuvası 128 GB'a kadar DDR4 bellek desteği ve beş tane sata6/gb s portuna sahip ve PCI-e 4.0 desteği var. B550M Prime ise iki tane M.2 yuvası 4 tane SATA 6 Gb/s portuna sahip.
B550M Pro daha fazla genişletme yuvası ve yüksek RAM desteği var. Prime'da bunlar daha azdır bunlar sadece özellikleri işlevleri konusunda @Merdo34 yardım eder.

Teşekkür ederim. O zaman Pro olanı tercih edeyim.

1683385026112.png

Bu işlemcilerden hangisi alınır? Ortadakini düşünüyorum ama tek fark kutu sanırım ortadakini tercih etmek mantıklı olur mu? Önerdiğiniz soğutucuyu da alacağım bu arada.

Hocam kutusuz işlemci, işlemcinin kutudan çıkartılıp termal macun, kutusu ve fanı olmadan satılılır. Eğer sistem toplamıyorsanız kutulu tavsiye ederim, eğer elinizde güzel bir soğutucu varsa kutusuzda alınılabilir. Genellikle sistem toplayanlar kutusuz işlemci tercih ediyor elinde halihazırda bir soğutucu olduğu için.

Tamamdır o zaman ben de kutusuz tercih edeyim zaten soğutucu alacağım için. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı