İşlemci ve Ekran Kartı Sıcaklığı Ölçme

OnuRBayraM

Kilopat
Merhabalar herkese,

Konuda da belirttiğim gibi işlemci ekran kartı ve diğer donanımlarımın sıcaklıklarını boşta ve oyun esnasında öğrenmek istiyorum. Öğrenmek isteme sebebim oyun esnasında karşılaştığım FPS droplar. Hangi program ile öğrenebilirim? Sonuçları sizlerle nasıl paylaşabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

Sistem:
* GTX 1070 ekran kartı
* Intel i5 8400 işlemci
* 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI AFTERBURNER programını kullanabilirsin

MSI AFTERBURNER programını kullanabilirsin
Ekran kartı sıcaklığını görebiliyorum, işlemci sıcaklığını nasıl öğrenebilirim? Dediğim gibi oyun esnasında fps droplar meydana geliyor.

Ekran kartı sıcaklığını görebiliyorum, işlemci sıcaklığını nasıl öğrenebilirim? Dediğim gibi oyun esnasında fps droplar meydana geliyor.
Ekran kartı sıcaklığını gördüğün yerde farenin tekerleğiyle aşağı in. Tüm bilgiler orada yazar.
Ama ben MSI Afterburner'ın işlemci sıcaklığını doğru ölçtüğüne inanmıyorum. AIDA64 daha doğru veriler veriyor.

işlemci sıcaklığı ve kullanımı, ram kullanımı, chipset sıcaklığı bunların hepsini programdan takip edebilirsiniz. Program içinde -Ayarlar, İzleme bölgesinden CPU1 Temperature ve Usage'e tik atıp OSD'de göster demeniz yeterli.

AIDA64 Oyun içi değerleri gösteriyor mu?
AIDA'da o özellik yok.
Ama görseldeki simgeye tıkladıktan sonra çıkan ekranda Statistics bölümü var. Oradan anlık, ortalama, maksimum ve minimum sıcakları görebilirsin.
398456

Tabi Alt+tab yapman gerekecek anlık sıcaklığı görmek için. Çift monitörün varsa oradan takip edebilirsin.

işlemci sıcaklığı ve kullanımı, ram kullanımı, chipset sıcaklığı bunların hepsini programdan takip edebilirsiniz. Program içinde -Ayarlar, İzleme bölgesinden CPU1 Temperature ve Usage'e tik atıp OSD'de göster demeniz yeterli.
MSI Afterburner programını indirdim oyun esnasında sıcaklıklarımı sizlerle nasıl paylaşabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı