İşlemci ve ekran kartını beslemesi nasıl anlaşılır?

Oguzhan51

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, X işlemcisi y ekran kartını besler yahut beslemez darboğaz olur gibi konulara şahit oluyoruz. Tam olarak bu nasıl anlaşılıyor bilmek istiyorum. Darboğazdan söz etmiyorum. Bunu nasıl anlayabilirim? İşlemcinin hangi özelliklerine bakmak gerekir?

Galiba tam anlatamadım arkadaşlar :) örnek vereyim elimde Ryzen 3 1200 AF işlemci var bu işlemcinin GTX1650 besleyeceğini biliyorum. Fakat RTX2060 besleyemez bunu da biliyorum benim sorum besleyemediğini neye bakarak anlayacağım. Satın alıp benchmark testine sokup kullanım değerlerini ölçmek saçma olur :)

Galiba tam anlatamadım arkadaşlar :) örnek vereyim elimde Ryzen 3 1200 AF işlemci var bu işlemcinin GTX1650 besleyeceğini biliyorum. Fakat RTX2060 besleyemez bunu da biliyorum benim sorum besleyemediğini neye bakarak anlayacağım. Satın alıp benchmark testine sokup kullanım değerlerini ölçmek saçma olur :)
İşte bu yüzden internetteki Benchmark testlerine bakıyoruz. Biz de sonuçta her sistemi elimize almadık.

Saçma olur ama elbette biri yapmıştır buradan konu açarsanız o yapan kışı deneyimlerin aktarır tabii bazı işlemci ve kartların darboğaz olucağı direk anlaşılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı