Çözüldü İşlemci ve ekran kartını söküp taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cixjoseph

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI Z270 Carbon Pro Gaming 1151 soket.

Arkadaşlar düne kadar bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu. İşlemci ve ekran kartını söktüm 3 gündür YouTube'dan araştırmadığım yöntem kalmadı. Ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi.

Yaptıklarım:
  1. BIOS pilini çıkardım 10 dakika bekledim.
  2. CMOS reset yaptım.
  3. Statik elektrik boşalttım.
  4. RAM'leri temizledim, farklı RAM taktım.
  5. Farklı işlemci denedim.
  6. Farklı monitör.
  7. DVI ve HDMI farklı kablolar denedim.
  8. Farklı ekran kartı denedim.
  9. Farklı güç kaynağı denedim.

Ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi. Anakartımda arıza olduğunda LED ışıklar yanıyor. Işık ile gösteriyor sorunu. Anakart sorun yok gösteriyor arıza ışıkları yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın USB girişlerine telefonunuzu takabilir misiniz? Anladığım kadarıyla bilgisayar hiçbir şekilde çalışmıyor. Belki anakarta güç gitmiyordur. Eğer anakarta güç gidiyorsa, BIOS pilini çıkarıp takmadan deneyebilir misiniz?

Tamam hocam deneyip birazdan haber vereceğim.
Evet hocam.

Anakartın USB girişlerine telefonunuzu takabilir misiniz? Anladığım kadarıyla bilgisayar hiçbir şekilde çalışmıyor. Belki anakarta güç gitmiyordur. Eğer anakarta güç gidiyorsa, BIOS pilini çıkarıp takmadan deneyebilir misiniz?

BIOS pilsiz taktım yine no Signal dedi. Telefonu USB olarak taktım telefonu şarj ediyor. Fakat mouse ve klavye çalıştırımyor.
Selam arkadaşlar, sorun çözüldü. Anakarttaki işlemci pilleri yamulmuş. Düzeltince ekran geldi.
anakart: MSI Z270 Carbon Pro Gaming 1151 soket.

Arkadaşlar düne kadar bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu. İşlemci ve ekran kartını söktüm 3 gündür YouTube'dan araştırmadığım yöntem kalmadı. Ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi.

yaptıklarım:
  1. BIOS pilini çıkardım 10 dakika bekledim.
  2. CMOS reset yaptım.
  3. Statik elektrik boşalttım.
  4. RAM'leri temizledim, farklı RAM taktım.
  5. Farklı işlemci denedim.
  6. Farklı monitör.
  7. DVI ve HDMI farklı kablolar denedim.
  8. Farklı ekran kartı denedim.
  9. Farklı güç kaynağı denedim.

Ne yaptıysam ekrana görüntü gelmedi. Anakartımda arıza olduğunda LED ışıklar yanıyor. Işık ile gösteriyor sorunu. Anakart sorun yok gösteriyor arıza ışıkları yanmıyor.

Hocam ya monitör bozuksa en basitinden.

Hocam öncelikle aynı durumu yaşadım. Bendeki sıkıntı anakartın kasa ile temas etmesinden dolayı böyle oluyormuş. Tekrar kontrol edin anakartı. Yoksa anakartta yüksek ihtimalle sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı