İşlemci ve soğutucusndaki termal macun

Nurkay Erbay

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık olarak 1.5 hafta önce bir sistem topladım ama anakarta bios uptade yaptıktan sonra anakartı garantiye vermek zorunda kaldım yaklaşık 1 hafta içinde geri alacam anakartı.
Sormak istediğim soru ise işlemci ve işlemci soğutcusundaki termal macunu temizleyip yenisini koymalımyım yoksa eski macunun üzerine birazcık damlatıp yaydırıp kulanmaya devam etmelimiyim ?

Yenilemelisin. Sentetik tinerle eski macunu temizle yerine yeni macun koy. Dikkat macunu yenilerken çok kalın katman yapma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten termal macunu yenilemede ki amaç eski sürülmüş olan termal macunun kurumuş olmasıdır.
Tam kurumamış olmasa bile temizleyip yenisini sürmelisiniz.

Arkadaşım sadece ıslak mendille bile temizlersin japon yapıştırıcısı değil ki bu elini vurdunmu gidiyor zaten. Böyle basit şeyler için telaş yapmana gerek yok bu kadar.

Senetik tiner yok bende malesef onun dışında ne ile temizleyebilirm?

Merhaba.

Termal macunu değiştirin ve kurumasını beklemeyin. Temizleme için @Recep Baltaş'ın dediği gibi kurumuş ıslak mendil ile ya da çok ıslak olmayan bir mendil. Ayrıca kolonya ile bir pamuk yeterli olur. Ama kolonyayı çok fazla dökmeyin. Ayrıca pinlere gelmesini engelleyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı