İşlemci yükseltmek FPS arttırır mı?

bahtsızasker01

Femtopat
Daha fazla  
Hocam bende bir i3 4170 Intel işlemci ve R7 240 ekran kartım var ve ben dün i5 4570 işlemci sipariş verdim. FPS artışı görür müyüm?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240'ı zaten iliklerine kadar kullanabiliyorsunuz. İşlemci odaklı oyunlarda artış görülür ama R7 240'dan daha çok faydalanma gibi bir durum olmaz.

Kanka artirida aldığın işlemcide şu anki islemcilere göre kusura bakma da cöp. Ama zamanlarının en iyilerinden.

Kanka vallahi şu anki ekonomi düzeyde mecbur bunu alabiliyorum ama yine de FPS artışı olur değil mi?

Görürsünüz, üst düzey bir şey beklemeyin.

Tahmini kaç FPS kadar fark olur? Z'ten çok oyun oynamıyorum Valorant PUBG'ya da Roblox gibi oyunlar oynuyorum.

Kanka vallahi şu anki ekonomi düzeyde mecbur bunu alabiliyorum ama yine de FPS artışı olur değil mi?
Hocam cevap yazanlar R7 240'ı ne sanıyor anlamadım. Şu an bile darboğaz yiyorsunuz R7 240 çok güçsüz bir ekran kartı. Kısacası işlemciniz çok yeterli ama ekran kartınız işlemcinize yetişemiyor. Siz işlemciyi daha iyisiyle değiştirince aynı sorunla karşılaşacaksınız. Daha yüksek FPS almak istiyorsanız GTX1060 6GB alın yani ekran kartınızı değiştirin çünkü ekran kartınız o işlemciye yetişemiyor.

Yazın RX 580 alacağım o ekran kartı idare eder mi?
RX 5XX ve RX 4XX (hele ki 4XX) kartlar eski anakartlarda seçme yapıyorlar haberiniz olsun.

Hocam cevap yazanlar R7 240'ı ne sanıyor anlamadım. Şu an bile darboğaz yiyorsunuz R7 240 çok güçsüz bir ekran kartı. Kısacası işlemciniz çok yeterli ama ekran kartınız işlemcinize yetişemiyor. Siz işlemciyi daha iyisiyle değiştirince aynı sorunla karşılaşacaksınız. Daha yüksek FPS almak istiyorsanız GTX1060 6 GB alın yani ekran kartınızı değiştirin çünkü ekran kartınız o işlemciye yetişemiyor.

RX 5xx ve RX 4xx (hele ki 4XX) kartlar eski anakartlarda seçme yapıyorlar haberiniz olsun.

Çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için o zaman hangi ekran kartını almalıyım?

Geri
Yukarı