Çözüldü İşlemci yükseltmesi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wildornot

Hectopat
Daha fazla  
i5 10400 ve BIOSTAR B460 btq kullanmaktaydım. i7 10700F yükseltme yaptım fakat eski işlemcimde ekrana goruntu gelirken yeni taktiğımda gelmiyor. Bir de yeni islemciyi takarken işlemci pinlerine cok az macun bulaşmis. Bundan kaynaklaniyor olabilir mi? Oluyorsa elimde saf alkol var onunla temizlesem geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar, BIOS'taymıs sıkıntı. En güncel sürümünü yükleyince düzeldi.
Ana kartınızda işlemci desteğiniz var. Pinleri çok dikkatlice temizleyin. Ayrıca görüntü gelmemesi olayı RAM bellekler ile alakalı olabilir. Tek slot RAM şeklinde deneyin.
ram ile ilgili olmayabilir Eski işlemcimi taktığımda direk çalışıyor bilgisayar benim aklımda macun var şimdi saf alkol ile temizleyeceğim sonra tekrar dönüş sağlarim
Ana kartınızda işlemci desteğiniz var. Pinleri çok dikkatlice temizleyin. Ayrıca görüntü gelmemesi olayı RAM bellekler ile alakalı olabilir. Tek slot RAM şeklinde deneyin.
Ramlar le ilgili olmayabilir eski islemcimi taktigimda direk calisiyor simdi alkol ile temizlemeyi deneyecegim

RAM ile ilgili olmayabilir Eski işlemcimi taktığımda direk çalışıyor bilgisayar benim aklımda macun var şimdi saf alkol ile temizleyeceğim sonra tekrar dönüş sağlarim

RAM'lar le ilgili olmayabilir eski işlemcimi taktigimda direk calisiyor simdi alkol ile temizlemeyi deneyecegim

Alkol ile temizleme dikatlice kürdan yardımıyla temas eden kısımları temizle.

Alkol ile temizleme dikatlice kürdan yardımıyla temas eden kısımları temizle.
Macunu temizledim ama halen ekrana görüntü gelmiyor eski işlemciyi takınca direk ekran geliyor ama yeniyi takınca ekran da sinyal yok diyor ve 1 dk sonra felan kendini resetliyor bios update mi yapmam lazım

İşlemci'yi 2 el'mi aldın sıfırmı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı