İşlemci yükte 85-90 derece

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 919

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. İşlemci oyun içerisinde 85-90 aralarında geziniyor, boşta ise 55-65. Bu durum normal mi yoksa bir sıkıntı var mıdır?

NOT: Antalya sacağında oturuyorum.

Soğutucu yada termal macun'u yenilemek iyi bir çözüm olur. E7500 işlemcim var. Yükte 92-100 derecelerdeydi, termal macun kurumuş, temizledim. Sıcaklık değerlerim normal (48-63) yükte oldu. Aldığım termal macun (Rampage TM-130) Vatan bilgisayar'da 27TL'ye satıyorlar. Ben aldım, baya memnun kaldım.

Kasa içeriğindeki, fan üzerindeki, anakart üzerinde, işlemci stok soğutucusunun üzerindeki tozları silsem nazikçe bir nebze faydası olur mu?
Yüksek sıcaklıklardan bahsediyorsunuz, tozları almanızın çok işe yarayacağını sanmam.

Kasa hava akışınız nasıl? Kasa önü kapalı mı? Kasa önünde fan var mı? Egzoz fanınız sıcak havayı çıkarabiliyor mu?

1-Termal Macununuzu yenileyebilirsiniz eskidi ise sıcaklıkta çok fark ettirir. Kaliteli bir macun ile sorununuz çözülür.
2-Stok soğutucu bende de yetersiz kalıyordu. Overclock yapmıyorsanız 120 cm fanlı bir kule tipi soğutucu işinizi görecektir. İçinde termal macunları da oluyor (200-250 tl civarı)

Geri
Yukarı