İşlemcilerde GHz nedir?

İkisi de 2 çekirdekli. Aralarında 800 megaheartz temel hız farkı var. Core 2 Duo 167 milyon, Pentium ise 228 milyon transistöre sahip. Aman aman bir hız farkı olmayacak ama siz bilirsiniz.
Diğer özellikleri aynı önbellek hızı vb. anakartım maksimum 800MHz destekliyor LGA775 soket kullanıyorum o yüzden 800MHz işlemci almam gerek çok küçük fark olsa bile benim için değer.

O hız ise sistem (RAM) belleklerinin hızıdır yani işlemci hızıyla bir alakası yok.

Saniyede yaptığı işlem sayısıdır 1GHz ile saniyede 1.000.000.000 işlem yapılır.

Hocam herhangi biri iletişim bilgisi bıraksa çok iyi olacak 17 yaşındayım çok bilgi sahibi değilim danışmam gereken şeyler var.

1609681324328.png

1609681341780.png

2 Adet bu şekilde RAM kullanıyorum takabileceğim maksimum kaç MHz işlemci takabilirim şu an 800MHz'lik işlemci kullanıyorum.
Bu 2 adet RAM 1066MHz'lik işlemci çalıştırırmı yani.

2 Adet bu şekilde RAM kullanıyorum takabileceğim maksimum kaç MHz işlemci takabilirim şu an 800MHz'lik işlemci kullanıyorum.
Bu 2 adet RAM 1066MHz'lik işlemci çalıştırırmı yani.

İstediğiniz hızda işlemci takabilirsiniz. Ama bu anakartın en fazla destek verdiği RAM bellek frekansı 800 MHz. Lütfen sistem belleği ve işlemci frekansını karıştırmayın. Eğer oyun oynamak gibi bir derdiniz yoksa yükseltme gerekli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı