İşlemcilerdeki çekirdekler ve render performansları

Bak, hala render diyorsun.

İş render olunca tek başına işlemciyi karşılaştıramazsın. Bu AMD için de, Intel için de geçerli. Sizin elinizdeki değerler Cinebench skorları, yani ''iş yapma kapasitesi'' değerleri.

Bir kere ben, kimse kimseyi geçiyor bile demedim. :) Bana karşı hemen cephe almışsın, bu tavrı bırak bence.

Son olarak da ''İşlemciler saat frekansına göre karşılaştırılmaz.''

Hala ama hala Clock hızı yüksek olmasına rağmen bir diğer model onu geçer, geçiyor diyorsun.
  1. İşlemciler saat frekansına göre karşılaştırılmıyor.
  2. Bunu geçtim hadi, iki farklı mimarinin frekanslarını karşılaştırıyorsun.

Bu iki cümleyi anlamanın çok zor olmadığını düşünüyorum. :)

Tekli çekirdek performansı ile frekans değerleri farklı kavramlardır. Siz bu ikisini karıştırıyorsunuz bence. Kitap oku, okuduğunu anla diyorsun ancak anlamayan burada sen oluyorsun. Millete saldırmadan önce kendine bakmanı öneririm.

Kardeşim bak sana detaylı bir şekilde anlatmış arkadaşlar, neden anlamaya çalışmıyorsun? Bir İşlemcinin Render performansının sadece GHz ile bağlantısı yok. Çekirdek sayısı, önbellek sayısı vb. değerler önemlidir. Bunu umarım anlamışsındır.

Yahu sadece GHz ile alakası var diyen oldu mu ?

Bak, hala render diyorsun.

İş render olunca tek başına işlemciyi karşılaştıramazsın. Bu AMD için de, Intel için de geçerli. Sizin elinizdeki değerler Cinebench skorları, yani ''iş yapma kapasitesi'' değerleri.

Bir kere ben, kimse kimseyi geçiyor bile demedim. :) Bana karşı hemen cephe almışsın, bu tavrı bırak bence.

Son olarak da ''İşlemciler saat frekansına göre karşılaştırılmaz.''
Cinebench testlerine bakmadığıma adım gibi eminim. Adam gözümün önünde video renderliyor. Cinebench ile ilgili bir şey demedim.
bu tavrı bırak bence.
İlk geldiğimde bana da böyle davranıyorlardı, ben de anlamıyordum. Artık ben de böyleyim. Ayrıca onlar bana öyle davranınca suç yok ben böyle davranınca suç var (!)

Tekli çekirdek performansı ile frekans değerleri farklı kavramlardır. Siz bu ikisini karıştırıyorsunuz bence. Kitap oku, okuduğunu anla diyorsun ancak anlamayan burada sen oluyorsun. Millete saldırmadan önce kendine bakmanı öneririm.

Test videolarından belli i5 8600K'nın tekli çekirdek performansı R5 1600'den iyi ama R5 1600 +6 thread olduğu için renderda geçiyor. R7 1700'ün de daha çok çekirdeği var fakat 8700K tekli çekirdek performansı iyi olduğu için geçiyor. Bunun sebebi ne, diyorum. Bu kadar zor olmamalı anlamak.

Millete saldırmadan önce kendine bakmanı öneririm.
Aha kendi dediğini yapmayan biri.

Yahu sadece GHz ile alakası var diyen oldu mu ?

Cinebench testlerine bakmadığıma adım gibi eminim. Adam gözümün önünde video renderliyor. Cinebench ile ilgili bir şey demedim.

İlk geldiğimde bana da böyle davranıyorlardı, ben de anlamıyordum. Artık ben de böyleyim. Ayrıca onlar bana öyle davranınca suç yok ben böyle davranınca suç var (!)

Test videolarından belli i5 8600K'nın tekli çekirdek performansı R5 1600'den iyi ama R5 1600 +6 thread olduğu için renderda geçiyor. R7 1700'ün de daha çok çekirdeği var fakat 8700K tekli çekirdek performansı iyi olduğu için geçiyor. Bunun sebebi ne, diyorum. Bu kadar zor olmamalı anlamak.

Aha kendi dediğini yapmayan biri.
Anlamadım, AMD'yi mi haklı çıkarmaya çalışıyorsun? Niye bu kadar diretiyorsun ki?

Anlamadım, AMD'yi mi haklı çıkarmaya çalışıyorsun? Niye bu kadar diretiyorsun ki?
Komik, AMD'yi haklı çıkartmaya falan çalışmıyorum. Sebep soruyorum. Anlamıyorsan ne suçum var ?

Sorunun cevabını kendin vermişsin zaten. I7-8700K geçiyor çünkü tekli çekirdek performansı iyi.
Orasını anladım zaten. Ama i5 8600K'nın da tekli çekirdeği daha iyi ama R5 1600 geçiyor.
İyi ki bir soru sorduk. Sanki adam öldürdük mübarek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı