İşlemcim boşta 90 derece

DArkSamuray1652

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün AIDA64 Extreme indirip CPU sıcaklığıma bakmak istedim. Boşta 90 derecede olduğunu görünce şok gecirdim. Aslında tam boş olmasa da arkada 3 adet emülatör açık her PC açıldığında (babam açıyor benim bir alakam yok emülatörlerle) emülatörleride kapatamam. Ama bu sıcaklık değerinin normal olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Sorun ne olabilir? Stok fan kullanıyorum. Fan alınmalı mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-03_103032194.png
    resim_2023-08-03_103032194.png
    65,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bugün AIDA64 Extreme indirip CPU sıcaklığıma bakmak istedim. Boşta 90 derecede olduğunu görünce şok gecirdim. Aslında tam boş olmasa da arkada 3 adet emülatör açık her PC açıldığında (babam açıyor benim bir alakam yok emülatörlerle) emülatörleride kapatamam. Ama bu sıcaklık değerinin normal olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Sorun ne olabilir? Stok fan kullanıyorum. Fan alınmalı mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Stok fan için 3 emulatörle normal gibi duruyor. İşlemci marka modeli nedir? Hangi stok fanı kullanıyorsunuz? Emulatorler zaten işlemci tabanlı yazılımlardır, bundan dolayı işlemci büyük ihtimalle %100 kullanıma ulaşıyor ki bu değerler %100 kullanımda stok fan için şaşılacak değerler değil. Bilgisayar sizinse babanız neden emulator kuruyor?

Bende o işlemciyi yaklaşık 3 hafta stok fanla kullandım. Değerlerin normal olduğunu söyleyebilirim ama bilgisayar sizinse babanızla paylaşmanız garip olmuş. Clash of Clans falan mı oynuyorsunuz?

Evony adlı saçma bir oyun 3 farklı hesapla bot programı ile kasıyor 3 emülatörle beraber.

Ve bilgisayar ne zaman açıksa programlarda açık oluyor yani kapalı olduğunu hiçbir zaman görmedim.

Evony adlı saçma bir oyun 3 farklı hesapla bot programı ile kasıyor 3 emülatörle beraber.

Ve bilgisayar ne zaman açıksa programlarda açık oluyor yani kapalı olduğunu hiçbir zaman görmedim.

Bu artık oyun bağımlılığı seviyesidir bu arada. O 3 Program açıkken bilgisayarda bir şey yapmanıza imkan yok, o programların FPS'lerini kısıtlamayı deneyin, 10FPS civarına sabitleyin 3'ünüde..

Yeni konular

Geri
Yukarı