İşlemcim ısınmadığı halde drop yaşıyorum

gökayarsln

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, işlemci ısınmıyor biraz saçma gelebilir ama gerçekten öyle. Sorun şu; LoL veya farklı oyunlar olsun fark etmiyor, oyunlarda son zamanlarda FPS düşmesi yemeye başladım sorunun işlemci sıcaklığı ile ilgili olabileceğini söylediler ama değil sanırım. İşlemcim oyun oynarken yük altında 46 dereceyi geçmiyor, 42-46 derece arasında gidip geliyor. Böyle bir sorunun oyunlarda ki droplanmaya etkisi olur mu ve bu sorunun bir çözümü olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı R9 380 2 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart B450 S2H.
Bu arada aynı işlemciyi kullanan arkadaşım sistemi boştayken 45 derece LoL oynarken 55-60 derece civarında çalışıyor. Acaba işlemci bir şekilde kendini mi kısıtlıyor? Bu tarz konulardan da pek anlamam ama yardımcı olursanız sevinirim.
Okuduğunuz için teşekkürler :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba, işlemci ısınmıyor biraz saçma gelebilir ama gerçekten öyle. Sorun şu; LoL veya farklı oyunlar olsun fark etmiyor, oyunlarda son zamanlarda FPS düşmesi yemeye başladım sorunun işlemci sıcaklığı ile ilgili olabileceğini söylediler ama değil sanırım. İşlemcim oyun oynarken yük altında 46 dereceyi geçmiyor, 42-46 derece arasında gidip geliyor. Böyle bir sorunun oyunlarda ki droplanmaya etkisi olur mu ve bu sorunun bir çözümü olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı R9 380 2 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart B450 S2H.
Bu arada aynı işlemciyi kullanan arkadaşım sistemi boştayken 45 derece LoL oynarken 55-60 derece civarında çalışıyor. Acaba işlemci bir şekilde kendini mi kısıtlıyor? Bu tarz konulardan da pek anlamam ama yardımcı olursanız sevinirim.
Okuduğunuz için teşekkürler :)

Bazen basit bir çözüm ama etkili format atmak.

Ekran kartı ile alakalı bir durum.
Razer Cortex adlı program ani FPS düşmelerini düzeltiyor, sistemi optimize ediyor. Deneyin düzelmezse başka bir yol buluruz.
bi deneyelim bakalım inşallah olur :)
Bazen basit bir çözüm ama etkili format atmak.
tek çare o gözüküyor sanırım :)
Dropların genel kaynağı RAM(ler) oluyor genelde
ram 2 x 8 gb geçen gün baktım ona da 2133 çalışıyordu 3000mhzye çektim bios güncelledim ama hala aynı sorun devam etti bu gidişle format attıracağım sanırım

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı