İşlemcinin Altına Dokunmak

Normalde yan tarafından kuru bir el el ile tutulur. Altından tutmak zarar verir mi dersen genelde bir şey olmaz.

Ancak işlemci bir oyuncak değil, takarsın ve bozulmadığı, değişmeyeceği veya macununun eskimediği durumlarda çıkarmazsın.

İşlemciler çok hassas statik elektrik işlemciyi bozmaya yeterli, vücudundan statik elektriği boşaltırsan belki bir şey olmaz.

Tam olarak değilde sadece yandan tutarken biraz elim deydi altına.Çok azcık.Hem statik elektrik olacağını sanmıyorum.Çorap ve terlik giymiyorum evde.Okuldan geldiğimden beri oturuyom.Biraz tembelim de :D

Şeyi söylemeyi unuttum terlikle halıda yürüyünce elektrik veriyomuyduk alıyomuyduk ?

Vücut’ da elektrik o anda fazla ise zararı fazla olabilir tabi ki. Ben yeni kurduğum sistemlerde her zaman plastik eldiven geçirip elime öğle takma sökme işlemi yapıyorum. Bazıları kapı kollarına ellerini sürmek maksadıyla işleme başlıyor ya da çoraplarını çıkartıp yalıtkan yüzeye basıp işlemi yapıyor ama sağlıksız. Sende keyfi işlemciyle fazla haşır neşir olma, çöp olmasın boşuna.

Elinde kaşıkçı elmasını taşımıyorsun :D O kadar nazik bir darbe ile bozulacak olsa zaten üretilemezdi, yinede iç kısmını kurcalamak çok zararlı, bozulmamasını istiyorsan kendinden daha çok sakınacaksın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı