İşlemcinin arkasını silmek zarar verir mi?

tarek

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Anakart
Asus
Abimle islemcimin termal macununu silerken abim islemcinin arkasindaki dijital kısmı kuru ve temiz peçeteyle ufak sildi, bu işlemciye hasar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abimle islemcimin termal macununu silerken abim islemcinin arkasindaki dijital kısmı kuru ve temiz peçeteyle ufak sildi, bu işlemciye hasar verir mi?

Intel ise istesen de zarar veremezsin AMD ise pinleri önemli ha zaten direk çıkarmadan işlem yaptıysa gene zarar vermez dışarısındaki katman soğutucusu gibi düşün ya da kılıfı daha iyi tabir olur işlemci dediğimiz bölge zaten o katmanında altında ve onu da koruyan katmanında altında çalışıyor ve o kadar ufak bir şeyin 90 dereceleri görmesi cidden muazaam bir iş yapabilme yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor ve o derecelerdeyken yanmadan fokurdamadan saatlerce size oyun oynatabiliyor ne harika yapı ama.

Intel'de ben genel de güzelce temizliyorum arka ön fark etmeksizin fakat AMD de ise pinler çok risk taşıyor pinler yamulmadıysa ve arasında toz veya kir parçası yoksa sorun yok.

Pinleri yamutmadıysa sorun yok. İşlemci ne olduğunu bilmediğim için yorum yapamıyorum.
İntel

Kuru ve temizse vermez. Dijital kısmı derken çok anlamadım ama olsun.
Ya işte macunun sürüldüğü yerin arkasi işlemci intel

Hocam dijital kısım derken siz işlemci değil de sıvı soğutma başlığından bahsediyor olabilir misiniz?
İşlemci intel olduğu için pin yok dijatal bişey var başka ne isim verilirki

Yeni konular

Geri
Yukarı