İşlemcinin az kullanılması zararlı mı?

• Konuyu başlatan Diga
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 665
İşletim sistemi
Windows 7

Diga

Hectopat
Arkadaşlar merhaba sorunumu açıklayayım, örnek veriyorum APB Reloaded gireceğim benim bilgisayarım yüksek FPS almama yetiyor ama ben işlemcinin gücünü iyi FPS aldıgım için Full kullanmıyorum. İşlemci bu durumda zor duruma düşer mi? İşlemci ayarı %30'da diğer kalan %70 boşta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba sorunumu açıklayayım, örnek veriyorum APB Reloaded gireceğim benim bilgisayarım yüksek FPS almama yetiyor ama ben işlemcinin gücünü iyi FPS aldıgım için Full kullanmıyorum. İşlemci bu durumda zor duruma düşer mi? İşlemci ayarı %30'da diğer kalan %70 boşta.

Oyun GPU ya odaklı ise ondan olabilir GPU'nun kaçını kullandığına bakın.

Böyle olması gerek zaten GPU kullanımı yüzde kaç?

Windows + r --- MSConfig --- önyükleme --- gelişmiş seçenekler ---- işlemci sayısı en fazla kaç oluyorsa onu yap kaydet ve bilgisayarı kapatıp aç. (Hocam niye kızdınız işlemcinin verimli çalışması için bir yol bu)

Hocam, ayarlar ne kadar arttıkça GPU ya yük verip CPU'dan alıyor grafik gücü arttığı için. Doğrusu pek bir sorun yok. APB Reloaded sanırsam çok yüksek sistem de istemiyor.

Ben bu olayı csde yaşamıştım. FPSim düşüktü. Sistemim iyi olmasına rağmen. Msconfigden bütün işlemcileri seçince sorunum çözülmüştü.

Ekran kartının düşük kullanımından dolayı fps düşük olabilir. Cpu %100 kullanılmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı