İşlemcinin bozulduğu nasıl anlaşılır?

JuanLee

Femtopat
Daha fazla  
Kasa ilk elime geldiğinde takıp çalıştırdım ve işlemcinin fazla ısındığını düşünüp işlemci fanını söküp macunu sürdüm, macunu biraz fazla kaçırdığını fark edip fazla macunu silmeye çalıştım ıslak mendille, ardından kuru bezle sildim ve diş fırçası ile su taneciklerini almaya çalıştım. Ardından anakarta her şeyi bağladım çalıştırdım her şey normal çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor yaklaşık 10sn sonra kapanıyor ve kendi kendine tekrar çalışıyor yine görüntü yok ama bu sefer ben müdahale etmedik sürece kapanmıyor. Sizce işlemcim bozuldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ilk elime geldiğinde takıp çalıştırdım ve işlemcinin fazla ısındığını düşünüp işlemci fanını söküp macunu sürdüm, macunu biraz fazla kaçırdığını fark edip fazla macunu silmeye çalıştım ıslak mendille, ardından kuru bezle sildim ve diş fırçası ile su taneciklerini almaya çalıştım. Ardından anakarta her şeyi bağladım çalıştırdım her şey normal çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor yaklaşık 10sn sonra kapanıyor ve kendi kendine tekrar çalışıyor yine görüntü yok ama bu sefer ben müdahale etmedik sürece kapanmıyor. Sizce işlemcim bozuldu mu?

Bunun hakkında hocam kimse kesin bilgi veremez garantisi varsa garanti gitmeli bu arada sisteminizi belirtir misiniz?

Moralini bozmak istemem ama sen ne kadar kurularsan kurula o su kalmış orada. İşlemci bozulmuş olabilir ama aklıma ilk gelen aslen ekran gelmediği için ekran kartının bozulmuş olması. Emin değilim.

Ek olarak; RAM'ler çalışıyor, PSU çalışıyor, GPU çalışıyor. BIOS pilini değiştirdim, BIOS'u resetledim denemediğim yöntem kalmadı.

Hocam ıslak mendille mi silinir lütfen ya yapmayın şöyle hatalar ıslak mendil bozdu büyük ihtimal ben öyle düşünüyorum ıslak mendil yerine peçeteyle alsaydınız keşke fazlalıkları garantisi varsa garantiye götürmenizi tavsiye ederim kesinlikle yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Sistem özellikleri? Anakart üzerinde herhangi bir ışık yanıyor mu?

Hocam ıslak mendille mi silinir lütfen ya yapmayın şöyle hatalar ıslak mendil bozdu büyük ihtimal ben öyle düşünüyorum ıslak mendil yerine peçeteyle alsaydınız keşke fazlalıkları garantisi varsa garantiye götürmenizi tavsiye ederim kesinlikle yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Fotoğraf ekledim bildiğim kadarıyla işlemcinin pinlerinin olduğu yere geçmesi gerekiyor suyun ki buraya geçmesi imkansız.
Speaker da taktım bip sesinden çözerim diye ama bip sesi de gelmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG20211122182652.jpg
    IMG20211122182652.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG20211122182637.jpg
    IMG20211122182637.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Geri
Yukarı