İşlemcinin frekansına nasıl bakılır?

xrr65

Picopat
Daha fazla  
Selamlar, işlemcinin çalışma frekansına nereden bakılır? Benim baktığım Core Temp var ve NZXT CAM adında bir uygulama var ve son zamanlarda NZXT CAM uyulması yükteyken normalde 4000MHz olarak gösterdiği frekansı şu anda 2500 olarak gösteriyor Core Temp'e girince de 3969MHz 4000, 4200 MHz arasında gidip geliyor normal olarak. En stabil olarak nereden bakılabilir ve benim yaşadığım sorun uygulamadan mi kaynaklanıyor şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Selamlar, işlemcinin çalışma frekansına nereden bakılır? Benim baktığım Core Temp var ve NZXT CAM adında bir uygulama var ve son zamanlarda NZXT CAM uyulması yükteyken normalde 4000MHz olarak gösterdiği frekansı şu anda 2500 olarak gösteriyor Core Temp'e girince de 3969MHz 4000, 4200 MHz arasında gidip geliyor normal olarak. En stabil olarak nereden bakılabilir ve benim yaşadığım sorun uygulamadan mi kaynaklanıyor şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

AIDA64 Extreme.

Detaylı olarak sürekli takip edebileceğin bir uygulama önerisi yapabilirim sana ama biraz fazla detaylı.
Yani sadece freakns değil herşey bilgisayrındaki tüm bileşenlerin voltajlarına kadar aklına gelemeyecek tüm detaylar. Ama en önemlisi en doğru verileri veriyor.

Hmm bakacağım, sizce bu yaşadığım sorun NZXT CAM uygulamasından mi kaynaklıyordur?
Olabilir ama buna çok takılmayın tek bir uygulama üzerinden takip edin. Bir kaç uygulamadan takip etmek kafa karıştırabilir. Kimisi çekirdek frekansı gösterir kimisi ortalama frekans gösterir.

İndirdikten sonra sensörler kısmına girin.

Yeni konular

Geri
Yukarı