İşlemcinin hikayeli oyunlara etkisi nedir?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
İşlemciyi stok hızında kullanıyorum. CPB ve PBO gibi şeyleri aktif edersem hikayeli oyunlarda 5-10 FPS gibi bir artış yaşar mıyım?

Oyundan oyuna değişir bu durum. Eğer CPU isteyen bir oyun oynuyorsanız 20-30 FPS bile fark edebilir. Ama GPU odaklı oyun ise dediğiniz gibi maksimum 5-10 FPS etkiler.

CPB açıkken kaç derece oluyor diye soruyorum?
Deneyeceğim, yeni fan ile hiç denemedim. Yazacağım.

@deadfellow Az önce CPB açtım, açılışta 70 dereceyi gördüm sonrasında 49'lara düştü. MSI Center güncelleme yapmaya başlayınca 72'lere kadar çıktı ve fan bayağı bir hızlandı. Acaba fanı mı yanlış oturttum?
CPB kapalı Google'da böyle, daha da düşüyor.
1655999950935.png

@deadfellow Az önce CPB açtım, açılışta 70 dereceyi gördüm sonrasında 49'lara düştü. MSI Center güncelleme yapmaya başlayınca 72'lere kadar çıktı ve fan bayağı bir hızlandı. Acaba fanı mı yanlış oturttum?
1655999950935.png
+15 dakika AC Origins sonrası;
1656001141323.png

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1429182

+15 dakika AC Origins sonrası; Eki Görüntüle 1429226
E tamam 72 derece yuksek degil ki? Neden CPB kapatiyorsun?

E tamam 72 derece yuksek degil ki? Neden CPB kapatiyorsun?
Yüke girmedi ki. Yüke girmeden 72 olması tuhaf değil mi?

@deadfellow hocam tekrardan denedim. Açılışta bir sürü uygulama açtığı için biraz yüke giriyor sonrasında düşüyor. Şu an Google'da 42 derecede, Prime95 testinde 4,4-4,5GHz arasında gidip geldi ve 54 dereceyi geçmedi. PBO ayarlarını nasıl yapayım? (5 dakikalık değerler)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı