İşlemcinin Kısa Süreliğine 100 Derece Olması Sorun Çıkartır mı?

Hayır, soğutucuyu doğru montaj yaptıktan sonra açabilir onda bir sıkıntı olmaz anlamında yazdım ama bir yanda haklısınız sanki 100 derece çalışsın sıkıntı yok anlamına gibi gelmiş :D

CPU Fan' ı doğruca tak. Daha sonra BİOS' a girip, sıcaklık değerlerini kontrol et. Bak bakalım herhangi bir dengesizlik var mı işlemci sıcaklığında. Eğer yoksa, işletim sistemine girip, Prime95 ile işlemciyi 15 dakikalık bir Stress Test' e sok. Daha sonra AIDA64 ile işlemci sıcaklığını kontrol et. Eğer bariz bir sıcaklık yoksa, sistemini rahatlıkla kullanabilirsin.

İşlemci Soğutucusu iade oldu. Bende Cooler Master Hyper T4 aldım montajı düzgün bir şekilde yaptığıma eminim. Sıcaklıklar nasıl sizce boşta 30C ama çekirdekler 24C Normal mi?

Dosya Ekleri

• asd.jpg
    asd.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 195
Yaptım sonuçlar böyle, Arkadaş'ta İ5 6600k ve Hyper Evo 212 var. Onun sonuçları ile aramızda 13C fark var. Ayrıca Battlefield 4'de sıcaklık 50*60C arası oynuyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    164,2 KB · Görüntüleme: 174
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı