İşlemcinin Kısa Süreliğine 100 Derece Olması Sorun Çıkartır mı?

Halil Ertekin

Kilopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım. İşlemci soğutucusu arızalı çıktı değişim için aldığım yere kargoladım o gelene kadar stok fan ile idare edeyim dedim. Stok fanı takarken ayağının birisi oturmamış oyuna girdiğimde sıcaklığı 100 derece gördüm ve hemen oyundan çıktım. Birkaç dakika da olsa işlemci 100 dereceyi gördü. Bunun işlemciye zararı olmuş olabilir mi? İleride performans kaybı vs.

photo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan onu kullanmıyorum artık soğutucuyu çıkardım macunu temizledim kenarda bekliyor, İşlemci daha taze bir işlemci yeni alındı, tek merak ettiğim İşlemci 100 Dereceye çıkınca performans kaybı yaşanır mı? Ya da ileride bir sorun teşkil eder mi? Bunun Tedirginliği var üstümde.

Bilgileri AIDA64 ile test et, AfterBurner programı işlemcinin çekirdek sıcaklığını baz alıyor bildiğim kadarıyla.
AIDA64 Stability Test yap 15 dakika sonra ekran görüntüsü yolla. İstatistik penceresiden bilgileri bir görelim.

Son düzenleme:
Bir kerede 100C'den birşey olmaz. Önceki işlemcim 5820K'yı dakikalarca 100 civarında çalıştırmıştım. Sen yeni soğutucu gelene kadar kullanma. Birşey olmaz kafana takma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı