İşlemcinin Oyundaki Etkisi

Tamam olsun hadi. Konu gereksiz uzadı. Voltamı alıp gidiyorum. İyi sosyaller. Bu arada GTX 670 Tİ ve GTX 770 Tİ diye bir ekran kartları yok.

Aslında Nvidia ve intel hileyle sponsorla destekle argeyle argeyle liderler.Amd in işi çok zor.

Hayır yok öyle kartlar saçmalama:) Sonu 70 olan hiçbir kartta yok ti modeli.
Herhalde ti diye yazılmaz ama hız artıp rem arttırıp örnegin sitrix diye sunarlar buda bir ti sayılır.970 in 6 veya 8gb ramli modeli geldiginde adı asus da sitrix msi gaming spirde dual x memorix falan olur adı.Nvidiada kart bitmez ti zi di fi diye gider.

Arkadaşlar eskiden bir tabir vardı. İş için İntel oyun için AMD. AMD'nin her zaman az paraya çok güzel işlemciler yaptığını söylerim. Tamam güç harcıyor ama bence bir oyuncu bilgisayarında 35w fazladan harcıyor diye çöp denmez. İntel her zaman Windows'un oyun firmalarının yazılımsal desteği ile güçlü göründü. O kadar eksiğine rağmen bugün 8350 işlemci ile i5 arasında 8-10 fps farkı var. Bence o kadar da sıkıntı değil. 15 yıl boyunca Amd kullanıyordum. Hiç bir zaman işlemcimden yana şikayetim olmadı. Hatta işlemci fanım her zaman stok fandı. Ne bir ısı ne bir fps şikayetim oldu. F/p ürünü İntel G3258 aldım şimdi çift çekirdek diye çoklu çekirdek sistemine geçildiğinde ne yaparım diye düşünüyorum. Oysa aynı paraya Amd alıp aynı o.c.'yi yapsaydım o zaman muhtemelen sistemim uçardı. Unutmayın Amd işlemcilerde yapılan o.c.'ye İntel hiçbir zaman yetişemedi. Yanlış hatırlamıyorsam 8.3Ghzlik o.c rekoru Amd'nin elinde. İntel gelişmiş teknolojileri olabilir. Amd'nin de var. Aynı paraya alınan iki işlemci inanın size sıkıntı çıkarmayacaktır. Hatta ilerde çarpan kilidi yüzden sıkıntı bile çıkabilir. Bişeyleri gömmeden önce biraz düşünün. En ufak fps artışını artı olarak görmeyin işler bir anda değişebilir. Kapital piyasa böyledir.

Ben amd nin 2015 ve 2016 patlamasını bekliyorum.Çünkü hem yeni sokete geçiyor hem çekirdek arttırıyor hemde 75 veya 95 watt gibi güç tüketen işlemcileri piyasaya sunarlarsa amd intele rakip olur.4 5 yıl önce amd pahalanacak intel ucuzlayacak dedim şuanda amd pahalanıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı