Çözüldü İşlemcinin sonundaki F harfi diğerlerine göre düşük performanslı mı demektir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
4100

mrkerem

Attopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Mobile Application Developer
RAM
2x8 3200Mhz Gskıll SniperX cl16 1.35V
Anakart
MSI PRO B660-A
Arkadaşlar selam i5 12400F işlemciyi satın almak istiyorum fakat performansının düşük olduğunu söyleyenler ve sonunda F harfi olunca segmentine göre performansın daha düşük olduğunu söyleyenler var nedir bunun olayı? Bu fiyatlara yazılım / render ve oyun için ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır, öyle bir şey yok. F ibareli olanlarda sadece dahili GPU yok, diğer özellikleri i5 12400 ile aynı.
Arkadaşlar selam i5 12400F işlemciyi satın almak istiyorum fakat performansının düşük olduğunu söyleyenler ve sonunda F harfi olunca segmentine göre performansın daha düşük olduğunu söyleyenler var nedir bunun olayı? Bu fiyatlara yazılım / render ve oyun için ne önerirsiniz?

Performansı alakasız sadece işlemcinin içinde olan GPU yok.

Yok abi, sadece işlemcinin üstünde grafik kartı yok. Yani görüntü almak için zorunlu olarak bir ekran kartına ihtiyacın var.

Hayır, öyle bir şey yok. F ibareli olanlarda sadece dahili GPU yok, diğer özellikleri i5 12400 ile aynı.
Ve İ5-12400'den grafik birimi olmadığı için daha ucuz.

İşlemcinin sonunda F ibaresinin bulunması içinde dahili grafik kartının bulundugunu veya bulunmadıgını belirler.i5 12400 ile i5 12400F arasında performans farkı yoktur.i5 12400 alırsanız ekran kartsız anakart üzerinden görüntü alabilirsiniz.

F serisi Intel işlemcilerde sadece dahili grafik birimi yer almıyor, bu harici ekran kartı kullanan bir kişi için bir avantaj bile sayılabilir. Bu tarz saçmalıkları nasıl duyuyorsunuz?
hocam ben bu zamana kadar hiç donanımla ilgilenmemiştim hep yazılım geliştirme tarafındaydım. bazı gruplara soruyorum ağzı olan konuşuyormuş demekki. rtx 3060 ti ile kullanacağım

hocam ben bu zamana kadar hiç donanımla ilgilenmemiştim hep yazılım geliştirme tarafındaydım. bazı gruplara soruyorum ağzı olan konuşuyormuş demekki. rtx 3060 ti ile kullanacağım
Dediğim gibi işlemcinin F serisi olması performans konusunda bir şeyi değiştirmiyor, RTX 3060 Ti ekran kartı ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Forumlar olmasaydı halimiz kötüymüş.

Geri
Yukarı