İslemcinin stok sogutucuya yapisması

İshakbea

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 sene önce topladığım bilgisayarım 2-3 haftadır ısınıyordu. Test yaptım ve sonuçlara baktığımda işlemci yük altında değilken bile 85 derecelere çıkıyor. Ben de bir termal macun sipariş ettim ve bugün geldi. Amacım işlemciye macun sürmek ve stok soğutucuyu temizlemek. Bu zamana kadar hiç termal macun yenilemedim kasama. Şu an stok soğutucuya yapışmış bir şekilde ve çok kurumuş herhalde ki oynatamiyorum bile. Zarar vermeden evde nasıl yapabiliriz?
İşlemci: R5 2600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun atılma zamanı gelmiş.

İşlemci vidalarının tam olarak çıkartıldığından emin olarak soğutucu bloğuna zarar vermeden var gücünüzle kendinize doğru çekerek. Muhtemelen siz vidaları tam çıkartamadınız birbirine yapışması için işlemci yüzünün ve soğutucu bloğunun işlemciye değen tarafının erimesi gerek. Eğer böyle bir şey olduysa Allah yardımcınız olsun :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun atılma zamanı gelmiş.

Hocam tornavida gibi işlere girmeyin işlemciye zarar verebilirsiniz. Kenarından kaydırarak çıkarabilirsiniz.

Arkadaşlar çok denedim videoyu da izledim ama sanki japon yapıştırıcısı ile yapışmış. Kenetlemişler birbirine. 2-3 dakika kadar fon makinesi tuttum ama ise yaramadı.

Açıkcası yapıştığını sanmıyorum. Kendim 10 yıllık bilgisayarda macun değiştireceğim zaman macun kurumuştu evet ama hafif oynatarak çıkartmıştım. Bence siz vidalarını vb çıkaramadınız YTdan videolar izlemenizi öneririm.

Açıkcası yapıştığını sanmıyorum. Kendim 10 yıllık bilgisayarda macun değiştireceğim zaman macun kurumuştu evet ama hafif oynatarak çıkartmıştım. Bence siz vidalarını vb çıkaramadınız ytdan videolar izlemenizi öneririm.

Beyler hepinize çok ama çok teşekkür ederim. Birkac sure ve dua okuduk bir de tornavida ile hafif değdirdik ve cıktı. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı