Çözüldü İşlemcinin termal macununu değiştirdikten sonra sıcaklık 20 derece arttı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Artvist

Decapat
Daha fazla  
Bugün Intel Core2 Quad Q6700 işlemcimin termal macununu değiştirdim termal macunu değiştirmeden önce Max sıcaklık 72 dereceydi ama şimdi 90'nın üstüne çıkıyor.

Önceki kullandığım termal macunla şu anki kullandığım termal macun aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar sürdün, soğutucu montajını doğru yaptığına emin misin?

Çözüm
Aynı durumu yaşamıştım. Çözüm temassızlıktı. Fan çentiklerini kontrol et anakarta bağlı tutacakların vidasını az sık gevşeme olabilir diye. Temassızlık derken yeterinde baskı olmadığı için daha az soğutmasından bahsediyorum.

Hangi macunu sürdün? Ayrıca macunu taşacak kadarda sürsen 5-6 derece anca yükselir ya temassızlık vardır ya da macun yerine çamur sürmüşsündür.

Öncelkle sürdüğüm termal macun rampage tm-130 bu termal macunu en son 9 ay önce sürdüm bugün işlemcinin termal macununu değiştirmeden önce valorant oyununda max 84 civarı veriyordu termal macunu sürdükten sonra kontrol yaptım sıcaklıklar youtubede 94 derece filandı sonra araştırdım , macunun çok sürülmüş olabileceği sonucuna ulaştım sonra soğutucuyu söktüm baktım biraz fazla sürmüşüm temizledim sonra nohut tanesi kadar sürdüm busefer sıcaklıklar max 87 civarıydı , birde şunu söyleyeyim bu benim 2. termal macun sürüşüm ilk sürüşümde işlemcinin her tarafına amd işlemcisinde olacağı gibi termal macunu dağıttım ve boşta 54 dereceydi

Geri
Yukarı