Çözüldü İşlemcinin yakınından ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sanki diğer bileşenler 20 metre uzakta. Dostum zaten tüm parçalar dip dibe sen sesin neye benzediğini ve ne yapınca geldiğini yaz. Mesela yükteyken artıyor mu? PC açılır açılmaz başlayıp hep sabit mi geliyor ses?

CW ise çözüm yok gibi bir şey. Kronik bir donanımdan geliyorsa değişim zorlanabilir. 1 ay geçmiş ama...

İşlemci fanın vidalı mı yoksa tırnaklı mı eğer vidalıysa biraz fazla sıkmış olabilirsin.

@@itwasgooday
Sistem:
İşlemci: Intel Core i5 12400F 2.50GHz
Anakart: MSI B660M bomber DDR4 4600MHz.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12 GB. SSD:
Samsung 1TB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
RAM: G.Skill 8 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz.

Sanki diğer bileşenler 20 metre uzakta. Dostum zaten tüm parçalar dip dibe sen sesin neye benzediğini ve ne yapınca geldiğini yaz. Mesela yükteyken artıyor mu? PC açılır açılmaz başlayıp hep sabit mi geliyor ses?

Cw ise çözüm yok gibi bir şey. Kronik bir donanımdan geliyorsa değişim zorlanabilir. 1 ay geçmiş ama...

Genelde bazı oyunlarda geliyor.

Acaba işlemcinin fanının sesi olmasın?

Fanın sesi değil çünkü boşta çalışırken öyle bir ses gelmiyor.

İşlemci fanın vidalı mı yoksa tırnaklı mı eğer vidalıysa biraz fazla sıkmış olabilirsin.

Sistemi ben Vatan Bilgisayar'dan toplu şekilde aldım.

@@itwasgooday
Sistem:
İşlemci: Intel Core i5 12400F 2.50GHz
Anakart: MSI B660M bomber DDR4 4600MHz.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12 GB. SSD:
Samsung 1TB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
RAM: G.Skill 8 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz.

Genelde bazı oyunlarda geliyor.

Fanın sesi değil çünkü boşta çalışırken öyle bir ses gelmiyor.

Zaten işlemci yüke girince fan hızlanır. Yüksek ihtimal stok fan kullanıyorsunuz. i5 12400F ve stok fan kullanınca stok fan soğutmak için bir tık hızlı çalışıyor. Yani normal durum bu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı