İşlemcinin yandığını nereden anlarım?

Merhaba,

Kullandığınız işlemcinin desteklenmesi için anakartınızın bios versiyonun en az F10 sürümünde olması lazım. Bazen anakartın kutusunun kenarında yüklü bios versiyonu yazıyor oradan kontrol etmek isteyebilirsiniz. Eğer sorununuz bios versiyonun düşüklüğü ile alakalı ise versiyonunu güncellemeniz gerekecek. Bu arada anakart açılırken çıkardığı seslerde sorunu çözmekte çok yardımcı olur.

Bios Güncelleme için, anakart kitapçığının 66. sayfasına bakabilirsiniz. Açılırken çıkan sesler ne anlama geliyor öğrenmek içinde sayfa 109.

Kolay gelsin,

Ref:

Merhaba,

Hiçbir ses çıkartmıyor. 1-2 saniye sürüyor ardından tekrar aynısına dönüyor.

İşlemcisiz çalıştırmayı denedim. en azından sadece işlemci olmadığını söylesin veya bip sesi çıkarsın diye ramsiz ve işlemcisiz de aynı şekil.

Merhaba,

Sistemin çalışması için; sorunu olmayan uygun bir Powersupply, Anakart, İşlemci ve RAM takılı olmalı en azından. (Sizin işlemcinizde on-board ekran kartı var) ve anakartın üzerindeki ATX_12V_2X ve ATX elektrik konnektörlerini takmanız lazım. (Kullanım kılavuzunda sayfa 7)

Sistemde yeterli elektrik olmazsa, çalışması için gerekli minimum işlemci ve ram olmazsa sistem boot edip açamaz. Lütfen kullanım kılavuzuna dikkat edin.

İyi çalışmalar.

3570K için F10 ve üzeri bir BIOS sürümüne güncellemeniz lazım. Onun için de 2. nesil bir işlemci lazım.

Hocam BIOS güncellemesi bu anakartın 2.nesil işlemcileri desteklemesinden dolayı mı gerekli? Ben yeni bir ekran kartı aldım i5 3470 için benim BIOS güncellemesi yapmam gerekir mi nasıl anlayacağım?
Hocam BIOS güncellemesi bu anakartın 2.nesil işlemcileri desteklemesinden dolayı mı gerekli? Ben yeni bir anakart aldım i5 3470 için benim BIOS güncellemesi yapmam gerekir mi nasıl anlayacağım?

Kitapçığında Intel'in 2.ve 3.nesil i7 i5 i3 1151 pin işlemcilerini destekler yazıyor. Gerek var mı yok mu anlamak için yeterli mi bu?

Hocam BIOS güncellemesi bu anakartın 2.nesil işlemcileri desteklemesinden dolayı mı gerekli? Ben yeni bir ekran kartı aldım i5 3470 için benim BIOS güncellemesi yapmam gerekir mi nasıl anlayacağım?

3 ve 2'yi destekliyor ama 2'de güncelleme yapman lazım eski olanda güncelleme yapılır yeni çalışırsa eski zaten çalışır. Ekran kartı ile uzaktan yakından alakası yok.

3 Ve 2'yi destekliyor ama 2'de güncelleme yapman lazım eski olanda güncelleme yapılır yeni çalışırsa eski zaten çalışır. Ekran kartı ile uzaktan yakından alakası yok.

Pardon ekran kartı yazmışım anakart olacaktı. Anakartta 2 ve 3. nesli destekler yazıyor güncelleme yapmama gerek var mı diyecektim.

Pardon ekran kartı yazmışım anakart olacaktı. Anakartta 2 ve 3. nesli destekler yazıyor güncelleme yapmama gerek var mı diyecektim.
Gerek var. Eğer F7-F10 arası sürümlerden biri yüklü ise 3. Nesil işlemcinizin mikrokodları BİOS'ta yoktur. Çalışmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı