İşlemcinin yanında yazan ayrıntılar ne anlama geliyor?

Dargo

Decapat
Daha fazla  
2021'de Monster Abra A5 v17.3 modelini aldım ve sorunları beni asla bırakmadı.
Her türlü sorunu gördüğümü söyleyebilirim ve hiçbir zaman rahat rahat kafama bir şey takılmadan oyun oynayamadım. Monster'ın sitesine baktığımda işlemcinin ayrıntılarında böyle detaylar yazıyor ve bunların ne anlama geldiğini anlamadım, overclock gibi bu hızlara mı çıkarabiliyorum yoksa kendi mi oluyor? Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Screenshot_20240414_154339_Chrome.jpg

2021'de Monster Abra A5 v17.3 modelini aldım ve sorunları beni asla bırakmadı.
Her türlü sorunu gördüğümü söyleyebilirim ve hiçbir zaman rahat rahat kafama bir şey takılmadan oyun oynayamadım. Monster'ın sitesine baktığımda işlemcinin ayrıntılarında böyle detaylar yazıyor ve bunların ne anlama geldiğini anlamadım, overclock gibi bu hızlara mı çıkarabiliyorum yoksa kendi mi oluyor? Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Eki Görüntüle 2168308
Minimum 2.3GHZ maksimum 4.6 GHZ

GHz(gigahertz) değeri ne kadar yüksek ise o kadar işlemciden performans alabilirsiniz. Ve işlemcinizin GHz değeri gayet güzel. 24 MB yazan yerde ise işlemcinin önbelleği yer alıyor. 24 MB önbellek de gayet yeterli bir işlemci için. 45W olan yerde ise işlemcinizin ne kadar güç tükettiğini anlayabilirsiniz.

11800H 11.nesil olduğunu gösteriyor, 8C/16T ise Çekirdek başına iki iş parçacığına sahip 8 çekirdekli bir CPU görev yürütme için 16 iş parçacığına sahip olduğunu gösteriyor. 2.3 normal hız 4.6 maksimum hızı. 24MB ise önbelleği.

Geri
Yukarı