İşlemciye darboğaz yapmayacak ekran kartı nasıl seçilir?

Hasansunta

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben kısa bir süre sonra bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Ama aklımda bir soru var darboğaz meselesi yani örnek veriyorum herhangi bir yeni nesil Pentium, i3, i5 işlemcim var diyelim. Buna uygun ekran kartını nasıl seçerim? Dengeli olması açısından veya nasıl anlarım bu olayın püf noktasını bilen varsa bana da anlatabilir mi acaba?

Diğer bir sorumda HDD yerine sadece SSD kullansam bir mahsuru var mı acaba? Performansı çok iyi diyorlar.
Bir 120 GB SSD alsam Win10 yüklesem bir de 5 GB oyunum var. Onu indirsem bir sorun teşkil eder mi ?
Şu anda 500GB harddisk'im var 32GB'sini kullanıyorum sadece stok, resim, video gibi depolama hobilerim yoktur :)

Tecrübeleri abilerimden kardeşlerimden yardım bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanacağınız ekran kartını ve işlemciyi seçerken, ilk önce olayı bütçe belirler. Bütçenize uygun en iyi performansı verecek ikiliyi öneririz size zaten.
Evet SSD çok fark ediyor. Madem elinizde mevcut bir 500GB HDD var, SSD almak çok daha mantıklı.

Şimdi mantıken G4560 gibi bir işlemciyle GTX 1070 kullanılmaz. Darboğaz olur. Nereden anlarım diye sorarsanız da 250 TL'lik işlemciye 2500 TL'lik ekran kartı ile anlarsınız. Bu konulardan pek anlamam diyorsanız Technopat Sosyal'de X işlemcisiyle Y ekran kartı darboğaz yapar mı? diye bir konu açarsınız. Yardım ederiz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı