İşlemciye OC sonrası anakart arızası

Schlaken

Hectopat
Anakartım MSI B350M PRO-VDH Ryzen 1600 işlemcime yaptığım voltaj sonrası anakartım arızalandı. Stok 1.2 V, ben 1.35 v verdim. İnternetten baktığım testlerde 1.44 voltaja kadar güvenli olarak söyleniyordu, her neyse sizce sorun nedir ve MSI garantisi bunu kabul eder? Mi yarın göndereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım MSI B350M PRO-VDH Ryzen 1600 işlemcime yaptığım voltaj sonrası anakartım arızalandı. Stok 1.2 V, ben 1.35 v verdim. İnternetten baktığım testlerde 1.44 voltaja kadar güvenli olarak söyleniyordu, her neyse sizce sorun nedir ve MSI garantisi bunu kabul eder? Mi yarın göndereceğim.

Hocam hız aşırtma yaptığınızı söylemeyin, garanti kapsamına girer herhalde. Turbo hızında işlemci anlık olarak o voltajlara çıkıyor zaten. Normalde böyle bir sorun olmaması lazım, anakartın bozulduğundan emin misiniz? BIOS pilini çıkartıp BIOS'u sıfırla yine de eski ayarlar falan kalmasın. :)

Arıza vermemesi gerekiyor normal şartlarda. BIOS pilini çıkarıp 10 dakika kenarda tutup yeniden takıp çalıştırmayı denedin mi? Ben B450 anakartımda Ryzen 5 2600x'e 1.480 Volt verip çalıştırdım bana mısın dememişti. (Ki şu an 3900x işlemcim anlık olarak 1.500 Volt çekebiliyor.) Cidden tehlikeli bir değer değil seninki, arıza yoktur bence.

Hayır etmez. OC tamamen kullanıcı sorumluluğunda yapılan bir işlemdir ve ürünü garanti dışına çıkartır.
OC yapıldığında garanti bozulmaz. O zaman Garanti belgesi olan sistemler çarpan kilidi kapalı olsun?
Eğer OC sonucu herhangi bir bileşen zarar görürse garanti dışı kalır.
Bilinçli OC'nin zarardan çok faydası olur.

OC yapıldığında garanti bozulmaz. O zaman Garanti belgesi olan sistemler çarpan kilidi kapalı olsun?
Eğer OC sonucu herhangi bir bileşen zarar görürse garanti dışı kalır.
Bilinçli OC'nin zarardan çok faydası olur.
Ben aksini iddia etmedim ki? Burada olan da 3. cümlede yazdığınız.

Hocam hız aşırtma yaptığınızı söylemeyin, garanti kapsamına girer herhalde. Turbo hızında işlemci anlık olarak o voltajlara çıkıyor zaten. Normalde böyle bir sorun olmaması lazım, anakartın bozulduğundan emin misiniz? BIOS pilini çıkartıp BIOS'u sıfırla yine de eski ayarlar falan kalmasın. :)
Arkadaşlar eski konularıma bakarsanız neler yaptığımı görürsünüz her şeyi denedim.

Geri
Yukarı