İşlemciyi sonuna kadar nasıl kullanırım?

theCHAMP

Yoctopat
Daha fazla  
İşlemcim 2.4 GHz ama 1.4 GHz falan kullanabiliyorum. 2.4 GHz kullanınca aşırı ısıdan dolayı kapanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle en etkili çözüm termal macun değişimi ve fan temizliği... Bunu yaptıktan sonra ilave bir soğutucu kullanılabilir. Bir de eğer işlemciniz destekliyor ise undervolt işlemini deneyebilirsiniz. Böylece 2.4'e çıkamasanız da 2.3'te stabil bir çalışma sağlarsınız.

Öncelikle en etkili çözüm termal macun değişimi ve fan temizliği... Bunu yaptıktan sonra ilave bir soğutucu kullanılabilir. Bir de eğer işlemciniz destekliyor ise undervolt işlemini deneyebilirsiniz. Böylece 2.4'e çıkamasanız da 2.3'te stabil bir çalışma sağlarsınız.
Laptop olduğu için soğutması yetersiz. Termal macunu yeniledim ve içini temizledim ama okmuyor.

Tozlanmadan dolayi da sogutma performansi duser zamanla. Hicbir seyi sokmeden once toz temizligi yapip deneyebilirsin, ozellikle bilgisayari ilk kullandigin zamanlarda bu problemi yasamiyorduysan ise yarar.

Laptop oldugu icin yapacak bir sey yok, sogutma isini duzgun yapabilen laptop sayisi 3'tur maksimum.

Yeni konular

Geri
Yukarı