Çözüldü İşletim sistemi başlamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

55superx

Megapat
Makaleler
2
Son Windows güncellemesini yaparken böyle oldu. Win 10 görmüyor. Nasıl düzeltebilirim?

IMG_20200211_170500.jpg

Çözüm
Boot sektörü bozulmuş sanırım. Windows 10 kurulum medyası ile sistemi boot edip başlangıç onarımı yapmayı deneyin.
Doğrudur mesleğinizi bilemiyorum profilinizde 16 yaş yazıyor ama :) Ben de Linux live CD mantığı ile dosyaları D diske aktarmasını söylemiştim zaten.
Linux biraz zor gelebilir. Benim dediğim 2.yol daha kolay gelecektir. Evet 16 Yaşındayım :) 17 ye girmeme az kaldı.

Sorunu ve çözümümü yazıyorum. Ben HDD içindeki fotoğraf klasörümü salt okunur yapmıştım. Bu mükemmel işletim sistemi de "Boot" klasörümü gitmiş oraya atmış. Güncelleme yaparken herhalde oraya yazma yapmaya çalıştı ve işletim sistemi çöktü. Windows kurulu başka bir disk ile sistemi açıp salt okunur olayını kaldırmaya çalıştım ama ona da izin vermedi. Ben de mecburen format attım :D

Bu konunun nedeni de "Boot" klasörünün SSD içinde olmamasıymış. Bunu da çözmüş oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı