Çözüldü "İşletim sistemi bulunamadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NZXT H9 FLOW
NZXT KRAKEN 360 MM SIVI SOĞUTMA
ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI
AMD RYZEN 9 7950X3D
WD BLACK SN850X
MSI MPG A850GF 850 W
Viewsonic Omni vx2768-2kp-mhd
MSI G321CU

ASUS TUF GAMING F17 FX706LI-HX200

İntel Core i5-10300H işlemci
2x16GB DDR4 RAM
512 GB M2 SSD
4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Ekran Kartı
6TB Harici HDD

HP ProLiant DL380p Gen8
2x Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2697 v2 İşlemci
16x16GB ECC Ram
2x512GB Raid 1 SSD
Meslek
Muhasebe
Bugün sabah aldığım Gigabyte G41m combo anakart ve Q9550 işlemci elime ulaştı. Kurulumunu yaptım ilk başlatma işlemimi yaptım. Sorunsuz BIOS'a girdim. Tüm donanımlarımı doğru değerlerde tanıdı. BIOS ayarlarımı var sayılan olarak değiştirdim kaydettim ve çıktım. Rufus ile legacy için MBR oluşturmayı seçerek ISO kalıp dosyamı seçtim. Doğrulamasına baktığım zaman ISO kalıp dosyası doğru. MD5 değerleri falan. Bilgisayarcı USB'den yüklemek için bir tuşa basın ekranındaki bir tuşa basıyorum ve işlerim sistemi bulunamadı diye bir hata alıyorum. USB'den ön yükleme yaparak kurulum ekranına giriş yapamıyorum. Acaba neden olabilir?
@Recep Baltaş hocam yardımınıza ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    260,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarımın BIOS ayarları doğru şekilde boot screen ekranım F8 de değil F12 de. USB belleği seçip yükleme yapmaya çalıştığım halde bu hatayı alıyorum. Bilgisayarımı hard disk üzerinden değil USB üzerinden başlatıyorum yani.

Hocam başka bir flash bellek üzerinden deneyin büyük ihtimal olacaktır.
Bugün sabah aldığım Gigabyte G41m combo anakart ve Q9550 işlemci elime ulaştı. Kurulumunu yaptım ilk başlatma işlemimi yaptım. Sorunsuz BIOS'a girdim. Tüm donanımlarımı doğru değerlerde tanıdı. BIOS ayarlarımı var sayılan olarak değiştirdim kaydettim ve çıktım. Rufus ile legacy için MBR oluşturmayı seçerek ISO kalıp dosyamı seçtim. Doğrulamasına baktığım zaman ISO kalıp dosyası doğru. MD5 değerleri falan. Bilgisayarcı USB'den yüklemek için bir tuşa basın ekranındaki bir tuşa basıyorum ve işlerim sistemi bulunamadı diye bir hata alıyorum. USB'den ön yükleme yaparak kurulum ekranına giriş yapamıyorum. Acaba neden olabilir?
@Recep Baltaş hocam yardımınıza ihtiyacım var.

Hocam bilgisayar açılırken F8 tuşuna abanacaksınız ve flash belleği seçeceksiniz.

Hocam bilgisayar açılırken F8 tuşuna abanacaksınız ve flash belleği seçeceksiniz.

Bilgisayarımın bios ayarları doğru şekilde boot screen ekranım f8 de değil f12 de. USB belleği seçip yükleme yapmaya çalıştığım halde bu hatayı alıyorum. Bilgisayarımı harddisk üzerinden değil USB üzerinden başlatıyorum yani.

Bilgisayarımın BIOS ayarları doğru şekilde boot screen ekranım F8 de değil F12 de. USB belleği seçip yükleme yapmaya çalıştığım halde bu hatayı alıyorum. Bilgisayarımı hard disk üzerinden değil USB üzerinden başlatıyorum yani.

Hocam başka bir flash bellek üzerinden deneyin büyük ihtimal olacaktır.

Çözüm
Şu an o şekilde deniyorum. Sorunum çözüldü teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı