İşletim sistemi CSM'den UEFI'ye cevirmek

34kutay

Decapat
İşletim sistemi CSM'den UEFI cevirebilir miyim? Çünkü tek sorun Secure Boot CSM yüzünden açamıyorum. UEFI olması lazım UEFI yapınca da Windows 10 açılmıyor çünkü CSM olarak kurmuşum bir öneriniz var mıdır format dışında?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi CSM'den UEFI cevirebilir miyim? Çünkü tek sorun Secure Boot CSM yüzünden açamıyorum. UEFI olması lazım UEFI yapınca da Windows 10 açılmıyor çünkü CSM olarak kurmuşum bir öneriniz var mıdır format dışında?

Evet ancak başka bir bilgisayara takarak olur.
Evet ancak başka bir bilgisayara takarak olur.

Yani formatın kurulu olduğu diski.

Tamam da SSD söktükden sonra CSM format konumunu nasıl bulabilirim?

Şimdi şöyle yapacaksın SSD'yi farklı bir bilgisayara taktıktan sonra SSD'ni ikinci planda göstereceksin bootu ayarla Windows SSD'in ile açılmasın yani taktığın PC varya o normal açılsın sonra program yardımı ile düzeltebilirsin yapamazsan yine yaz tekrar anlatayım anlamadığın yeri sor.

Şimdi şöyle yapacaksın SSD'yi farklı bir bilgisayara taktıktan sonra SSD'ni ikinci planda göstereceksin bootu ayarla Windows SSD'in ile açılmasın yani taktığın PC varya o normal açılsın sonra program yardımı ile düzeltebilirsin yapamazsan yine yaz tekrar anlatayım anlamadığın yeri sor.
onu yapmayı biliyorum dosya olarak actıktan sonra ne yapcam

Onu yapmayı biliyorum dosya olarak actıktan sonra ne yapacağım.

Sen onu yap ondan sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu izle tamamdır bu kadar basit dikkat et doğru diski çevir.

Sen onu yap ondan sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İyi ben bir deniyorum ozman.
Sen onu yap ondan sonra

Olmadı mavi ekran veriyor BIOS da gözükmüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı