İşletim Sistemi Kurulu Hard Disk'i Başka Bir Laptopa Takma

Enes Kıyak

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım bir laptopta SSD var ve hard disk şu anda içinde bulunmuyor. Eski laptopumda hard disk vardı ama içinde işletim sistemi bulunuyor. Bunun için ne yaparak diğer laptopa montajlayabilirim ve dikkat etmem gereken bir şey var mı soket girişleri gibi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak da şunu söyleyeceğim:
Aldığım laptoptaki SSD'de Windows 10 Pro kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım bir laptopta SSD var ve hard disk şu anda içinde bulunmuyor. Eski laptopumda hard disk vardı ama içinde işletim sistemi bulunuyor. Bunun için ne yaparak diğer laptopa montajlayabilirim ve dikkat etmem gereken bir şey var mı soket girişleri gibi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak da şunu söyleyeceğim:
Aldığım laptoptaki SSD'de Windows 10 Pro kurulu.
Yeni aldığın laptopta fazladan Sata girişi var mı ? Ona bakmalısın. Mesela ben CD/DVD Rom yerine takmıştım fazladan HDD'yi.
Şimdi yeni aldığın bilgisayarda SSD de Windows Kurulu ve ayrıca diğer HDD dede Windows kurulu yanlış anlamadıysam. Yapman gereken yeni laptopuna HDD yi bağladıktan sonra bios menüsünden SSD'den boot etmek zaten otomatik SSD'den boot edebilir. Sonra disk yönetiminden sonradan taktığın HDD'nin C bölümünü yada hepsini biçimlendirebilirsin.

Genelde yeni laptoplarda HDD için yer olmuyor eğer varsa zaten işin çok basit oraya takıp PCyi açacaksın daha sonra "Bilgisayarım"a girip HDDnin üzerine sağ tıkla "Biçimlendir"e bas. Ayriyeten eğer laptopun içini açarsan garantiden çıkar bunu göze alarak yap veya HDD için laptopun kasasını açmadan monte etmeni sağlayan bir kapak olur -her laptopta yoktur- onun vidasını açıp monte edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı