İşletim sistemi nasıl yapılır?

Windows, macOS, GNU/Linux gibi işletim sistemleri yapmak aslında Burc Halife, Taipei 101 gibi gökdelenler yapmak gibi bir şey. Yani tek bir inşaat mühendisi ya da tek bir inşaat işçisi Burc Halife gibi bir gökdelen dikebilir mi? Tek bir bilgisayar mühendisi de yapamaz.

Merhaba,

Burada her şey anlatılıyor.
Hocam burda nasıl linux dağıtımı yapılır diyor ben Linux Dağıtımı yapmak istemiyorum ben Kendi işletim sistemimi ve çekirdeğimi yapmak istiyorum kendi işletim sistemimi ve çekirdeğimi nasıl yapabilirim?

Windows, macOS, GNU/Linux gibi işletim sistemleri yapmak aslında Burc Halife, Taipei 101 gibi gökdelenler yapmak gibi bir şey. Yani tek bir inşaat mühendisi ya da tek bir inşaat işçisi Burc Halife gibi bir gökdelen dikebilir mi? Tek bir bilgisayar mühendisi de yapamaz.
Hocam ben birçok program dili biliyorum para önemli değil.

Merhaba bende bir tane işletim sistemi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? Bu arada ben bir Linux dağıtımı yapmak istemiyorum ben kendi çekirdeğimi ve kendi işletim sistemimi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba kardeşim, öncelikle başarılar dilerim. Şu anda yerli otomobilden daha çok yerli işletim sistemine ihtiyacımız var.

Artık herşey cep telefonumuzda ve onda da seçenek yaygın olarak ios ya da android. Bunu başarırsan ve mobile uyarlayabilirsen başta turkcell, Vestel ve Reeder gibi yerli telefonlari yerli yazılımla bulusturabilme imkanin olur. Bende bu konuda bu fonlara ulaşma konusunda elimden geleni yaparım.

Ülke olarak buna ihtiyacımız var. Seninle aynı hedefte olan tüm arkadaşlara tekrar başarılar dilerim.

Geri
Yukarı