İşletim sistemi olan SSD'de secure erase işlemi nasıl yapılır?

Bütçe
SSD secure erase

277726

Hectopat
Makaleler
4
Kingston SSD kullanıyorum. 2 senedir kullandığım diskimde sürekli oyun yükleyip kaldırdığım için düzgün bir şekilde yer ayıramıyorum. SSD diskler bildiğim kadarıyla format atılsa dahi silinen dosya olduğu yerde duruyor ve kurtarılma ihtimali var. Ben tamamen temiz bir şekilde secure erase işlemi yapmak ve format ile temiz kurulum yapmak istiyorum. Başka bir bilgisayar'a bağlama ihtimalim olmadığı için biraz araştırma yapıp şu videoyu buldum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acaba bu videoda ki program ile yapsam secure erase işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir miyim? SSD hala garanti kapsamında ve hız düşüşü yaşıyorum. Farklı bir öneriniz var mı?

@MisakiTaro hocam, fikriniz var mı? Benim bildiğim SSD siliyor.

Önyükleme yapılan disk ise güvenli silme işlemini ancak USB yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kingston'un programını kontrol edin bir. Bazı SSD yazılımları güvenli silme işlemi için önyüklenebilir USB oluşturuyor.
En güvenilir secure erase işlemi zaten SSD kendi yazılımı ama önyüklenebilir USB halini bulamadım.

En güvenilir secure erase işlemi zaten. SSD kendi yazılımı yüklü ama önyüklenebilir USB halini bulamadım.
Böyle bir konu buldum belki işinize yarayabilir.

Böyle bir konu buldum belki işinize yarayabilir.
Öncelikle sistem diski olmayacak. Kingston SSD Manager ile atabiliyoruz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı